در دیدار با وزیر امور خارجه سودان:

مخبر: راهبرد ارتقای روابط با کشور‌های اسلامی و همسو تداوم خواهد یافت

معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار با وزیر امور خارجه سودان از ابراز همدردی و همبستگی دولت و ملت سودان با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

محمد مخبر پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار با آقای «حسین عوض» وزیر امور خارجه سودان ضمن قدردانی از ابراز همدردی و همبستگی دولت و ملت سودان با جمهوری اسلامی ایران، به نقش موثر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان در ارتقای روابط و همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های اسلامی و همسو اشاره و تصریح کرد: این رویکرد به عنوان راهبرد اساسی جمهوری اسلامی ایران تداوم خواهد یافت.

معاون اول رئیس‌جمهور  همچنین توجه به دغدغه‌های مسلمانان و کشور‌های اسلامی را از راهبرد‌های جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: از هیچ کمکی برای استقلال، پیشرفت و آرامش مردم سودان دریغ نخواهیم کرد.

وزیر امور خارجه سودان نیز در این دیدار با بیان اینکه حامل مراتب تسلیت و همبستگی رئیس جمهور، دولت و مردم سودان با ملت و دولت ایران است، اظهار داشت: روابط میان ایران و سودان بر پایه اصول اسلامی و انسان‌دوستانه و دوستی میان دو ملت شکل گرفته است.

«حسین عوض» همچنین ساختار مستحکم و کارآمد نظام جمهوری اسلامی ایران را همچون سدی توصیف کرد که از این نظام در برابر رخداد و رویداد‌های بزرگ و سنگین محافظت می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار