تقاطع غیرهمسطح ریل راه‌آهن و خیابان نیروی هوایی قم طراحی می‌شود

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: تقاطع غیرهمسطح ریل راه‌آهن و خیابان نیروی هوایی به‌صورت روگذر در حال طراحی فاز دوم است.

 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، لیلی نیک خلق احمدی با اشاره به مطرح‌شدن پروژه تابلیه ریل راه‌آهن در محدوده محله امام‌زاده ابراهیم (ع)، اظهار کرد: پس از بررسی‌های انجام‌شده این پروژه به یک روگذر تبدیل شده است.

وی افزود: مطالعات فاز یک این پروژه در سال ۱۳۹۹ مصوب شد که در ابتدا قرار بود کنارگذر‌های حریم ریل با افزایش دو تابلیه در طرفین ریل راه‌آهن به منظور اتصال امتداد مسیر‌های حریم ریل و تأمین دوربرگردان بلوار نیروی هوایی اجرایی شود.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم خاطرنشان کرد: مساحت این دو تابلیه هزار مترمربع تخمین زده می‌شد که با اجرای آن مسیر دسترسی خوبی در ادامه بلوار زینبیه ایجاد می‌شود.

نیک خلق احمدی اضافه کرد: در ادامه بررسی این طرح مشخص شد که ایستگاه مترو در همین محدوده ایجاد شده و با توجه به سه‌طبقه بودن ایستگاه، سقف آن با حدود اجرای طرح تداخل دارد.

وی با اشاره به اینکه سناریوی بعدی اجرای پروژه ایجاد یک روگذر است تا در همسطح هم ارتباط محلی برقرار باشد، افزود: اجرای این پروژه نقش مهمی در بهبود وضعیت ترافیکی میدان سعیدی و میدان مطهری دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار