افزایش بیماری‌های فشار خون و مشکلات قلبی عروقی در لرستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: روند بیماری‌های غیر واگیر رو به افزایش است و امروز شاهد افزایش بیماری‌های فشار خون و مشکلات قلبی، عروقی هستیم.

مریم کوشکی در همایش پیشگیری و تشخیص زودرس فشار خون بالا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: روند بیماری‌های غیر واگیر رو به افزایش است و امروز شاهد افزایش بیماری‌های فشار خون و مشکلات قلبی، عروقی هستیم.
 
معاون بهداشت دانشگاه افزود: در پیمایش‌های پنج ساله بین سال‌های ۹۰، ۹۵ و ۱۴۰۰ به صورت میدانی و خوشه‌ای به نتایج مهمی رسیدیم که یک سوم مردم کشور دچار فشار خون بالا هستند که از بیماری خود برخی‌ها بی خبرند و این امر به نوبه‌ی خود بسیار نگران کننده است و در این زمینه دانشگاه تدابیر ویژه‌ای را براساس دستورالعمل‌های وزارتی عملیاتی کرده است.
کوشکی تصریح کرد: براساس آمار به دست آمده و موجود باید آگاهی سازی و کنترل را در الویت اول قرار داد و با آگاهی رسانی و آموزش اجتماعی گسترده وارد میدان پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر بالاخص فشارخون بالا شد.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه خاطر نشان کرد: در این همایش با استفاده از نظرات و نتایج پژوهش‌های علمی پزشکان متخصص، به بررسی نقش تغذیه و چگونگی کنترل و پیشگیری از فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی خواهیم پرداخت و در سال ۱۴۰۳ یکی از ماموریت‌های اولیه معاونت بهداشت دانشگاه آموزش در روستاها، شهر‌ها و مناطق کم برخودار است.

برچسب ها: فشار خون ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار