ساخت و ساز غیرمجاز در هفت هکتار اراضی کشاورزی سلسله تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی سلسله گفت: ۳۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در هفت هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان طی سال گذشته تاکنون شناسایی، تخریب و به وضع سابق بازگردانده شد.

 روح اله حقی منصوری در جلسله حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی سلسله در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: از این تعداد ۶ مورد احکام معوقه و مابقی با اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰بوده که با همکاری دادستان، عوامل انتظامی و کارگروه حفظ آب و خاک اجرا و سازه‌های غیرمجاز قلع و قمع شده است.

وی افزود: رصد و حفظ و حراست از زمین‌های زراعی و باغی با تشکیل تیم‌های گشت در سطح دهستان‌های دارای مراکز جهاد کشاورزی، به طور مستمر انجام و ضمن جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز جدید، موارد قبل نیز شناسایی و به وضع سابق بازگردانده می‌شود.

فرماندار سلسله نیز با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان پیشگیری از وقوع جرم را در اولویت کاری خود قرار دهند افزود: باید در کنار اقدامات قاطع و موثر با اطلاع رسانی دقیق در این حوزه، نسبت به کاهش تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی اقدام شود.

میلاد شرفی بیان کرد: مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز نیازمند اراده جمعی و هماهنگی و همکاری تنگاتنگ تمامی ادارات سطح شهرستان است تا با مبنا گرفتن قانون، بدون اغماض از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی جلوگیری کنیم.

سید مجید همتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلسله نیز در این جلسه بر حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و لزوم همدلی و همکاری تمامی ادارات مرتبط تاکید کرد و گفت: اراضی کشاورزی میراثی برای نسل‌های آینده محسوب می‌شود بنابراین باید ضمن آگاهی بخشی به جامعه برای مبارزه با تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز، از این سرمایه ملی حفاظت شود.

وی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید در این راستا جدی باشند چراکه با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان برخورد می‌شود.

بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی و دیم در شهرستان سلسله وجود دارد.

 

برچسب ها: اراضی ، رفع تصرف
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار