یحیی سریع: ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های ارتش یمن علیه ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های جدید ارتش این کشور در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد.

به نقل از المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: ۳ عملیات مشترک را علیه ۳ کشتی در اقیانوس آرام و دریای سرخ اجرا کردیم. کشتی آمریکایی "LAREGO DESERT" و کشتی اسرائیلی "MSC MECHELA" را در اقیانوس هند هدف قرار دادیم. کشتی "MINERVA LISA" نیز که ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را زیر پا گذاشت در دریای سرخ هدف قرار گرفت.

سریع در ادامه افزود: ۲ عملیات منحصر به فرد علیه ۲ ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ به اجرا درآمد. عملیات‌های نیرو‌های دریایی، موشکی و پهپادی اهداف خود را با موفقیت محقق کرد.

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن ادامه داد: تا زمانی که حمله به نوار غزه و محاصره ملت فلسطین در این باریکه پایان نیابد، به یاری ملت مظلوم فلسطین ادامه می‌دهیم.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آنها بندر‌های اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندر‌های جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه به بهانه حمایت از دریانوردی در دریای سرخ چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

منبع: مهر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
ای جانم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
خدا قوت به قهرمانان روز که باشیاطین زمان میجنگند متاسفانه در سازمان ملل اکثریت لاشه خور وکفتار صفت ومزدور صهیونیسم یهودی آمریکایی مثل داعش خودشان هستند
آخرین اخبار