آغاز فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات در قم

فرماندار قم با اشاره به آغاز فعالیت‌های هیئت‌های اجرایی انتخابات گفت:فرایند اخذ رأی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صورت دستی انجام خواهد شد.

 عباس ذاکریان، فرماندار قم در حاشیه تشکیل نخستین جلسه و فعالیت هیئت اجرایی انتخابات شهرستان قم گفت: چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان قم به صورت دستی برگزار خواهد شد و بر خلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی که با پنج مدرک برگزار شد اخذ رأی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با دو مدرک هویتی شناسنامه و کارت ملی صورت می‌گیرد.

وی در خصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات افزود: ابلاغی در خصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات صورت نگرفته است و با توجه به برگزاری الکترونیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم و وجود تجربه، آمادگی لازم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجود دارد.

فرماندار قم با اشاره به اینکه تعداد اعضای هیئت‌های اجرایی شهرستان قم ۱۳ نفر است، گفت: شعب اخذ رأی در استان قم ۶۶۵ شعبه اخذ رأی است و شعب اخذ رای در قم هیچ تغییری نسبت به انتخابات مجلس ندارد.

وی با اشاره به اینکه از امروز هیئت‌های اجرایی انتخابات در قم تشکیل شد، افزود: نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی دو نفر عضو جدید به هیئت‌های اجرایی قم اضافه شده اند که این دو نفر شامل رئیس دادگستری شهرستان و یکی هم به انتخاب شورای اسلامی شهرستان هستند.

ذاکریان گفت: هماهنگی با ادارات و بستر سازی لازم با همکاری سایر دستگاه‌ها به خصوص آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و آب، برق و گاز برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار