افزایش تجهیزات نظامی تاجیکستان در مرز با افغانستان

مرزبانان تاجیکستان در منطقه مرزی مشترک با افغانستان به مدرن ترین تجهیزات نظامی مجهز می شوند.

تجهیزات جنگی نظامیان تاجیکستان در مرز با افغانستان به روز می‌شود. 

ژنرال ولادیمیر کولیشوف، رئیس خدمات مرزی سرویس امنیت فدرال روسیه گفت: کار مشترک روی برنامه هدفمند سازمان پیمان امنیت جمعی برای تقویت مرز تاجیکستان و افغانستان ادامه دارد و مرزبانان تاجیکستانی به جنگ افزارهای مدرن و ابزارهای فنی نگهبانی از مرز تجهیز خواهند شد.

کولیشوف با اشاره به نقض نظام‌مند قوانین بین‌الملل از سوی کشورهای غربی و رشد تهدیدات تروریستی در سراسر جهان اضافه کرد: افغانستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از سوی دیگر فعالیت آمریکا و انگلیس نیز با هدف ایجاد بی ثباتی در مناطق اطراف روسیه، بر تنش در منطقه افزوده است.

وی همچنین گفت: واحدهای عملیاتی اداره‌های مرزی آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان برای افزایش همکاری در کشف و خنثی کردن تهدیدهای امنیت مرزی از سوی سازمان های تروریستی و افراطی به طور مداوم با یکدیگر در تماس هستند.

پیش از این نیز سخنگوی طالبان در واکنش به گفته‌های رئيس جمهور تاجیکستان، مبنی بر بدل‌شدن ولایت‌های شمالی افغانستان به محل پرورش تروریستان بین‌المللی، آن را بی‌اساس خوانده و گفت برای رفع این نگرانی، خواهان گفتگو با تاجیکستان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار