‌می‌توان از ظرفیت بین المللی هلال احمر برای نمایان کردن ارزش شهدا استفاده کرد

کولیوند گفت: درحال حاضر هلال احمر در ۱۵ کشور جهان فعالیت دارد و می‌توان از این ظرفیت بین المللی در عرصه نمایان کردن ارزش‌های شهدا استفاده کرد.

ششمین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر با حضور اعضای ستادی، مدیران استان‌ها و مسئولین بنیاد شهید و دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در ساختمان صلح برگزار شد.

در این جلسه پیرحسین کولیوند با اشاره به دستاورد‌های کنگره‌های برگزار شده توسط هلال احمر در عرصه بین المللی و تاثیرگذاری مثبت آنها گفت: امروز در جمعیت هلال احمر برای بزرگداشت شهدا، استان‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند و در کار خیر شتابان در حال حرکت هستند.

وی با اشاره به اینکه گرامیداشت یاد شهدا اقدامی جهادی است، افزود: شاهد بودیم که پوستر کنگره ۲۵۰۰ شهید امدادگر در روز جهانی هلال احمر رونمایی شد و مقامات بین المللی صلیب سرخ در این رابطه سخنرانی و این پوستر را امضاء کردند.

کولیوند ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که کنگره‌های برگزار شده توسط هلال احمر نتیجه میدانی دارد، همانطور که در کنگره حقوق بشردوستانه فلسطین نیز شاهد بودیم که ۴۰ هزار نفر از ۲۱ کشور برخط در کنگره شرکت کردند و رئیس بین المللی فدراسیون نیز با تایید بیانیه نهایی این کنگره، رژیم صهیونیستی را به عنوان دولت اشغالگر خطاب قرار داد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امروز هلال احمر در ۱۵ کشور جهان فعالیت دارد و می‌توان از این ظرفیت بین المللی هلال احمر در عرصه نمایان کردن ارزش‌های شهدا استفاده کرد. در اربعین حسینی نیز ظرفیت خوبی وجود دارد تا بتوان یاد شهدا را گرامی داشت و ارزش‌های والای آنها را به جهانیان نشان داد.

همچنین در این جلسه سردار عبدالرضا آزادی، رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌گفت: تلاش برای زنده نگه داشتن یاد شهدا کم‌تر از شهادت نیست. مقام معظم رهبری نیز به بهترین شکل عنوان کرده‌اند که زنده نگهداشتن یاد شهدا جهاد است و برگزاری کنگره می‌تواند در این عرصه مهم باشد.

وی افزود: باید در راستای بزرگداشت یاد شهدا از هنر استفاده شود. باید پیام شهدا را با زبان هنر منتقل کنیم و این نیازمند یک سرگذشت پژوهی جامع است و از دل این امر است که سوژه‌های هنری خارج می‌شود. کنگره شهدای امدادگر گام‌های موثری در این عرصه بر می‌دارد، زیرا آثار هنری است که می‌تواند پیام شهدا را به امدادگران و جامعه امروزی منتقل کند. این امر امکان پذیر نیست مگر با استفاده از ابزار هنر.

سردار فتحیان نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه والای شهدای امدادگر در دوران دفاع مقدس گفت: کنگره باید به شکل بین المللی با حضور کشور‌های عراق و سوریه و نمایندگانی از لبنان و فلسطین برگزار شود تا نشان دهد که ارزش بی بدیل ایثارگران جمهوری اسلامی ایران امروز در جهان متبلور شده است.

همچنین در این جلسه پیشنهاد داده شد تا ۳۱ جلد دایره المعارف شهدای امدادگر مربوط به شهدای تمامی استان‌ها تهیه شود تا بتوان گوشه‌ای از فداکاری‌های آنها را نشان داد.

لازم به ذکر است که یادواره اختصاصی دانشجویان پزشکی نیز که به عنوان امدادگر در جبهه حضور داشته‌اند، بزودی برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار