تشکیل پرونده گرانفروشی برای سه شرکت بسته بندی حبوبات

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از تشکیل پرونده گرانفروشی برای سه شرکت بسته بندی حبوبات خبر داد.

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در بازدید سرزده از یک فروشگاه زنجیره‌ای متوجه افزایش قیمت ۲ برابری حبوبات نسبت به ۲۰ روز گذشته شد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی افزود: این شرکت ظرف مدت ۲۰ روز قیمت لپه را از ۴۵ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان و عدس را از ۹۸ هزار تومان به ۱۷۵ هزار تومان افزایش داده است.

اصانلو با بیان این مطلب که یکی از معاونان سازمان را برای احراز تخلف به واحد بسته بندی در استان البرز مامور کرده، گفت: در این بازدید متوجه شدیم این واحد بسته بندی علاوه بر افزایش بی ضابطه قیمت حبوبات، کالا‌های با قیمت قبلی را به قصد افزایش قیمت و عرضه به نرخ جدید از فروشگاه‌ها جمع آوری کرده است.

به گفته رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با توجه به تاثیرگذاری این افزایش قیمت در زندگی مردم، تمامی استان‌ها ملکف شدند موضوع را بررسی و اعلام گزارش کنند که تاکنون در استان البرز برای سه واحد بسته بندی حبوبات پرونده گرانفروشی تشکیل شده و در حال رسیدگی می‌باشد.

اصانلو با اشاره به اینکه وظیفه تعزیرات حکومتی نظارت و بازرسی نیست و حضور میدانی صرفا در راستای کمک به ضابطان است، از بازرسان خواست تا از افزایش بدون ضابطه قیمت حبوبات جلوگیری کنند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به واحد‌های بسته بندی حبوبات هشدار داد که در صورت افزایش قیمت بدون ضابطه و گرانفروشی، با برخورد قاطع تعزیرات حکومتی مواجه خواهند شد.

اصانلو ضعف در نظارت را علت اصلی چنین تخلفاتی دانست و از سازمان‌های نظارتی خواست به وظایف خود به درستی عمل کنند و در رصد بازار به محض مشاهده تخلف، گزارش را به تعزیرات حکومتی ارسال کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حقیقت
۲۳:۲۳ ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
با سلام
آقای اصانلو یک بازدید سر زده هم از فروشگاه زن جیره‌ای
اتکا. اتمام بدین
حبوبات بشدت گران شده وهیچ ناظری نداره