پروژه احداث روگذر خیابان حافظ قم یک گام تا کلنگ‌زنی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: قرارداد پروژه روگذر خیابان حافظ از شورای شهر و فرمانداری اخذ شده و مراحل تحویل زمین برای کلنگ‌زنی در حال طی شدن است.

 عباس حلوایی‌زاده،معاون فنی و عمرانی شهرداری قم اظهار کرد: پروژه روگذر حافظ به ریل، جزو اولویت‌های معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری قم بود که با بودجه ۱۱۲ میلیارد تومانی به مرحله انعقاد قرارداد رسید.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه موجب اتصال بین مناطق ۳ و ۶ خواهد شد، افزود: با اجرای این پروژه محور ۲۵ کیلومتری ترافیکی فردوسی تکمیل خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه محور فردوسی پس از گذشت از منطقه ۲، محور یادگار امام و بلوار کشاورز به منطقه ۶ و شهرک بعثت می‌رسد، ادامه داد: با احداث پل حافظ این محور به منطقه ۳ و بعد میدان شهید زین‌الدین متصل خواهد شد.

حلوایی‌زاده اضافه کرد: قرارداد این پروژه از شورای اسلامی شهر و فرمانداری اخذ شد و مراحل تحویل زمین برای کلنگ‌زنی در حال طی شدن است.

وی ادامه داد: پروژه ساخت تقاطع شهید کیوانفر پروژه دیگر معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم است که چالش‌های خاص خودش را دارد، اما برآورد‌های این پروژه نیز انجام‌شده و امید است با رفع تملک و تعارضات سنگین که در بحث فاضلاب دارد بتوان این پروژه را عملیاتی کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم در خصوص ساخت تقاطع غیر همسطح سپاه تصریح کرد: در روز‌های آینده طراحی این پروژه در منطقه ۴ به اتمام می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: در این طراحی یک رمپ چرخشی و چپ گرد از سطح منفی یک از سمت عمار غرب به سمت جمهوری جنوب و از سطح مثبت یک از سمت شهید اخلاقی غرب به سمت عماریاسر شرق قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.