رهبر انقلاب:

جوانان دانشجو در آمریکا! شما در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید

رهبر انقلاب در نامه‌ای به دانشجویان باوجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در نامه‌ای خطاب به دانشجویان باوجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آنان را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تأکید کردند.

جوانان عزیز دانشجو در آمریکا! شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده‌اید

متن نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

این نامه را به جوانانی می نویسم که وجدان بیدارشان آنها را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزّه برانگیخته است.

جوانان عزیز دانشجو در ایالات متّحده‌ آمریکا! این، پیام همدلی و همبستگی ما با شما است. شما اکنون در طرف درست تاریخ ــ که در حال ورق خوردن است ــ ایستاده‌اید.

شما اکنون بخشی از جبهه‌ مقاومت را تشکیل داده‌اید، و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ دولتتان ــ که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می کند ــ مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.

جبهه‌ بزرگ مقاومت در نقطه‌ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال‌ها است مبارزه می کند. هدف این مبارزه، توقّفِ ظلمِ آشکاری است که یک شبکه‌ تروریست و بی‌رحم به نام «صهیونیست‌ها»، از سال‌ها پیش بر ملّت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرّف کشورشان، آنها را زیر سخت‌ترین فشار‌ها و شکنجه‌ها گذاشته است. نسل‌کشیِ امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه‌ رفتار بشدّت ظالمانه در ده‌ها سال گذشته است.

فلسطین یک سرزمین مستقل است با ملّتی متشکّل از مسلمان و مسیحی و یهودی، و با سابقه‌ تاریخی طولانی. سرمایه‌داران شبکه‌ صهیونیستی پس از جنگ جهانی، با کمک دولت انگلیس، چند هزار تروریست را بتدریج وارد این سرزمین کردند؛ به شهر‌ها و روستا‌های آن هجوم بردند؛ ده‌ها هزار نفر را کشتند یا به کشور‌های همسایه راندند؛ خانه‌ها و بازار‌ها و مزرعه‌ها را از دست آنان بیرون کشیدند، و در سرزمین غصب‌شده‌ی فلسطین، دولتی به نام اسرائیل تشکیل دادند.

بزرگترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک‌های انگلیسی، دولت ایالات متّحده‌ آمریکا است که پشتیبانی‌های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتّی با بی‌احتیاطی غیر قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته‌ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است.

رژیم صهیونیست از روز اوّل، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی‌دفاع فلسطین به کار گرفت و بی‌اعتنا به همه‌ ارزش‌های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه‌روز بر بی‌رحمی و ترور و سرکوبگری افزود.

دولت آمریکا و شرکایش، حتّی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متّحده در قبال جنایت هولناک غزّه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است.

«جبهه‌ی مقاومت» از دل این فضای تاریک و یأس‌آلود سر برآورد و تشکیل دولت «جمهوری اسلامی» در ایران، آن را گسترش و توانایی داد.

سردمداران صهیونیسم بین‌المللی که بیشترین بنگاه‌های رسانه‌ای در آمریکا و اروپا متعلّق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه‌ آنها است، این مقاومتِ انسانی و شجاعانه را تروریسم معرّفی کردند! آیا ملّتی که در سرزمین متعلّق به خود در برابر جنایت‌های اشغالگران صهیونیست از خود دفاع می کند، تروریست است؟ و آیا کمک انسانی به این ملّت و تقویت بازوان او کمک به تروریسم به شمار میرود؟

سردمداران سلطه‌ی قهرآمیز جهانی، حتّی به مفاهیم بشری هم رحم نمی کنند. رژیم تروریست و بی‌رحم اسرائیل را دفاع‌کننده از خود وانمود می کنند، و مقاومت فلسطین را که از آزادی و امنیّت و حقّ تعیین سرنوشت خود دفاع می کند، «تروریست» می نامند!

من می خواهم به شما اطمینان دهم که امروز وضعیّت در حال تغییر است. سرنوشت دیگری در انتظار منطقه‌ حسّاس غرب آسیا است. بسیاری از وجدان‌ها در مقیاس جهانی بیدار شده و حقیقت در حال آشکار شدن است. جبهه‌ مقاومت هم نیرومند شده و نیرومندتر خواهد شد. تاریخ هم در حال ورق خوردن است.

بجز شما دانشجویانِ ده‌ها دانشگاه در ایالات متّحده، در کشور‌های دیگر هم دانشگاه‌ها و مردم به پا خاسته‌اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه‌ مهم و اثرگذاری است. این می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشار‌هایی که بر شما وارد می کنند، تا اندازه‌ای آرامش‌بخش باشد. من نیز با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج می نهم.

درس قرآن به ما مسلمانان و به همه‌ مردم جهان، ایستادگی در راه حق است: فَاستَقِم کَما اُمِرت؛ (۱) و درس قرآن درباره‌ ارتباطات بشری این است: نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید: لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون. (۲) جبهه‌ مقاومت با فراگیری و عمل به این دستور‌ها و صد‌ها نظائر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.

توصیه می کنم با قرآن آشنا شوید.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۳/۳/۵،

۱) سوره‌ هود، بخشی از آیه‌ ۱۱۲؛ «پس همان‌گونه که دستور یافته‌ای ایستادگی کن ...»

۲) سوره‌ بقره، بخشی از آیه‌ ۲۷۹

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۴ ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
قرآن کریم و کتاب مقدس نحج البلاغه راه نجات بشریت هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۰ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
طول عمر رهبر فرزانه و با حکمت و وطن دوست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
سلام و درود خدا بر رهبر کبیر ایران زمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
جوانان دانشجوی مدافع فلسطین به گفته ی رهبر عزیزمان شما در جای درست تاریخ ایستاده اید ، دمتون گرم گرم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
متن زیبایی است تحلیلی تاریخی دینی برای همه آزادیخواهان جهان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۷ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
لبیک یا سیدعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
درود برنائب امام زمان زنده باشی اقاجان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
درود خدا بر دانشجویان با غیرت دانشگاهای امریکا و اروپا این جوانان با دلهای پاک به حاطر جنایتهای این ظالمان طاقت نیاوردند صهیونیست که کل دولت امریکا در اختیار انهاست از دولت و پلیس وحشی امریکا همه با جنایت کاران هستند لعنت خدا بر صهیونیست و دولت و پلیس امریکا
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۱۱:۵۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
احسنت
متنی بسیار کارشناسانه، خلاصه، گویا و کامل و در پایان اینکه "با قرآن بیشتر آشنا شوید"
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۰ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
در رسانه ها خصوصا شبکه مجازی انعکاس داده شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۱ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
فرمایشات رهبری صددرصد صحیح
مثل همیشه
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۰:۱۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
انشالله محرم امسال کاخ سفید سینه بزنیم
Iran (Islamic Republic of)
ابراهیمی
۱۰:۱۰ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
خدایاخدایاتاانقلاب مهدی ودرکنارمهدی خامنه ایرانگهدار
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۰:۰۶ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
سلام و درود بر رهبر فرزانه ایران
بسیار عالی، درخور و شایسته بود.
وجدان های بیدار جهان پاینده و برقرار باشید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
درود و سلام بسیار بر رهبر عزیز.و ان شاالله هر چه زودتر فلسطین آزاد شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
خدایا درپناه خودت امام خامنه ای ما را تا ظهور حضرت مهدی عج حفظ بفرما...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۳ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
درود بر رهبر ، حکیم، باهوش ، ادیب ، آینده گر ،متقی ، مجتهد و شجاع ایران بزرگ
آخرین اخبار