انتخابات مجامع در اولویت نخست هلال احمر استان‌ها

دبیرکل هلال احمر گفت: انتظار داریم انتخابات مجامع اولویت نخست جمعیت استان‌ها باشد.

یعقوب سلیمانی، در جلسه وبیناری با مدیران عامل و معاونین جمعیت هلال احمر استان‌ها با اشاره به تعویق یک ماهه موعد انتخابات مجامع این جمعیت به دلیل تقارن تاریخ قبلی با زمان انتخابات ریاست جمهوری، افزود: انتخابات مجامع نماد مردمی‌بودن و نقش پررنگ داوطلبان در ارکان جمعیت هلال احمر است.

وی با بیان اینکه شوراهای اجرایی شعب جمعیت هلال احمر بازوی مشورتی و نماد خرد جمعی در تصمیم گیری‌های سازمانی در سطوح صف این جمعیت است، از جمعیت هلال احمر استان‌ها خواست تا در فرصت باقی مانده تا انتخابات مجامع، اهتمام جدی به تمهید مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور، شفاف، سالم و اثرگذار داشته باشند.

سلیمانی خطاب به مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان‌ها افزود: ششمین دوره انتخابات مجامع اولویت نخست جمعیت استان‌ها باشد و خروجی تلاش‌های ما برای افزایش تعداد اعضا و داوطلبان در طول دو سال گذشته باید با برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری مجامع این جمعیت در مردادماه نمود عینی داشته باشد.

در ادامه، علی درویش پور دبیر ستاد مرکزی اجرایی ششمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر استان‌ها حداکثر تا سه روز آینده فرصت دارند تا به ثبت فعالیت‌های اعضا و داوطلبان در سامانه بپردازند و پس از پایان این مهلت، امکان ثبت فعالیت در سامانه وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: تا کنون ۴۰ درصد از ثبت فعالیت‌ها مربوط به سازمان جوانان و ۲۳ درصد مربوط به سازمان داوطلبان بوده است و انتظار می‌رود با تلاش حداکثری تا ۱۲ خردادماه، تعداد اعضا و داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در انتخابات مجامع را به ۸۰۰ هزار نفر برسانیم.

درویش پور در همین خصوص از مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان‌ها خواست تا معاونان امور جوانان و داوطلبان و رؤسای شعب خود را الزام به تسریع در ثبت فعالیت اعضا و داوطلبان کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بلامانع بودن شرکت بازنشستگان جمعیت هلال احمر در انتخابات مردادماه مجامع خبر داد و این امر را منوط به عدم ایراد از سوی دیوان عدالت اداری به مصوبه ستاد مرکزی اجرایی ششمین دوره انتخابات مجامع هلال احمر دانست.

معاون حقوقی و امور استان‌های جمعیت هلال احمر در پایان از برنامه ریزی ستاد مرکزی اجرایی ششمین دوره انتخابات مجامع این جمعیت برای برگزاری دوره آموزشی فشرده با موضوع انتخابات در مدت زمان باقی مانده تا ۱۲ مردادماه و با تقسیم کشور به ۹ منطقه میزبان خبر داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار