وزیر آموزش و پرورش از تنظیم لایحه‌ای با هدف ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مدارس دولتی طبق آخرین دستورات و تاکیدات رئیس جمهور شهید خبر داد.

رضا مراد‌صحرایی صبح امروز در اجلاس روسا و شورای معاونان و مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: شهید عزیز ما آیت‌الله رئیسی اخلاق را به سیاست بر‌گرداند و از حاشیه‌ها به طور جدی پرهیز می‌کرد؛ شهید جمهور عزیز، دولت را به برمردم برگرداند و اعتبار دولتش را بر مبنای خدمت به مردم گذاشت؛ قریب به ۷۰ سفر استانی در این سه سال در همین راستا بود.

وی افزود: شهید جمهور خدمت بی‌منت را یک فرهنگ کرد و معتقد بود ما هر کاری برای مردم کنیم وظیفه‌مان است، ادبیات خدمت در راه خدا برای مردم را به سپهر سیاسی کشور باز گرداند؛ رویکرد ما کماکان تحول در چارچوب تعامل است و با تکیه بر ظرفیت‌های درونی از امکانات بیرونی هم کمک خواهیم گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه مسائل آموزش و پرورش مهم است خصوصا سند تحول بنیادین؛ تاکید کرد: دولت شهید جمهور مرجعیت را به مدرسه برگرداند، تصویب نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و الگوی مدارس تراز سند تحول و دیگر فعالیت‌ها در حوزه اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با همت شهید جمهور در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در باره سند تحول انجام گرفت.

صحرایی خاطرنشان کرد: توسعه در مسیر تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد، بنابراین برای تحقق گام دوم انقلاب توجه به مدرسه الزامی است؛ فعال کردن ظرفیت‌های ناشی از مولدسازی و اهتمام به کاهش تراکم کلاس‌های درس از اقدامات مهمی بود که در دولت شهید جمهور تحقق یافت.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: از مهم‌ترین اولویت‌های رئیس جمهور در دستگاه آموزش و پرورش، ارتقای سطح آموزش و پرورش به خصوص مدارس دولتی بود و به همین منظور با هماهنگی ایشان لایحه‌ای با عنوان تقویت مدارس دولتی تنظیم شد که هد‌ف اصلی این لایحه، ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در مدارس دولتی است که یکی از دستاورد‌های اساسی و بنیادی در دولت سیزدهم به شمار می‌آید.

رونمایی از سند توسعه مهارتی در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی

محمود رضایی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی از رونمایی سند توسعه مهارتی در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی به زودی خبر داد.

رضایی از جذب ۴۷.۷۴ درصدی دانش آموزان استان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و رشد ۵ درصدی آن خبر داد و گفت: از ۱۱۴ هزار هنرجو باید به ۱۷۳ هزار هنرجو برسیم که با سند توسعه مهارتی انجام می‌شود.

وی تاکیدکرد: با وجود استخدام نیرو‌های جدید، تغییر در ارزشیابی دانش آموزان و بازنشستگی همکاران توانمندسازی نیرو‌های انسانی جدید می‌تواند بسیار راهگشا باشد و اگر اعتبارات کیفیت بخشی به توانمندسازی نیروی انسانی از تابستان واگذار شود بهتر می‌توان از آن زمان بهره برد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: توانمندسازی نیروی انسانی مهم‌ترین ابزار هر سازمانی می‌باشد و باعث تشویق و ایجاد رقابت بین اعضای سازمان و تسریع در پیشرفت نیل به اهداف غایی سازمان را در پی دارد.

تقی پور، رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز اظهارداشت: نگاه ویژه وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان به خصوص در ایجاد آزمون ورود به دانشگاه فرهنگیان و رشته خاص در هویت بخشی به دانشگاه فرهنگیان بسیار موثر بود و جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: توجه ویژه مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان که فرمودند باید همه کمک کنند تا دانشگاه فرهنگیان از لحاظ کمی و کیفی خود را ارتقا دهد آنچنان که باید اجرایی نشده است.

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی بیان کرد: ۹۸ پردیس دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور وجود یک مرکز رفاهی مناسب در خراسان رضوی و مشهد را با توجه به مسئله مهم زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) می‌طلبد و این از ضروریات بسیار مهم دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی است.

تقی پور افزود:درخواست داریم یک بسته تشویقی برای دانشجویان متاهل دانشگاه فرهنگیان اختصاص یابد، ما از ۸ هزار دانشجو ۱۰۰۰ دانشجوی متاهل داریم که هیچ خدماتی از دانشگاه دریافت نکرده اند.

 تاثیر کانون‌های سیار پرورشی فکری کودکان و نوجوانان قابل توجه است

محمدمهدی حسین پور، مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی نیز اظهارداشت:در سنوات گذشته توجه خاصی به کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمی‌شد، اما در حال حاضر نگاه، تاکید و توجه خوبی به این کانون‌ها می‌شود که این امر بسیار اثرگذار است 

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی افزود: در حوزه انگیزشی وضعیت مربی مسئولان کانون‌ها در سطح پایینی قرار دارد و نیازمند توجه جدی به این حوزه است.

وی ادامه داد: ما با استخدام ۲۰ درصد نیرو‌های کانون در آموزش و پرورش، مربیان زیادی را از دست داده ایم و باعث تعطیلی ۳ مرکز سیار ما شده است و کانون‌های سیار ما اگر مهم‌تر از کانون‌های ثابت نباشند کم اهمیت‌تر نیستند. تاثیر کانون‌های سیار پرورشی فکری کودکان و نوجوانان بسیار قابل توجه است.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی از لزوم توجه اداره کل نوسازی استان به ساختمان‌های کانون‌های پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان نیز سخن گفت. 

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
سلام درمورد آموزگاران بازنشسته مهر ۱۴۰۰ هم دررابطه با رتبه بندی رسیدگی تا احکام رتبه آنان در حکم بازنشستگی در ج گردد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
افسوس که دهه ۶۰ هارو از صحنه معلم شدن حذف کردید! اگر دهه ۶۰ ها معلم بودن سوادو معرفت و احترام را در بچه هامون می‌دیدیم ولی با تاسیس دانشگاه فرهنگیان تیشه به ریشه آینده بچه ها زدید !
یاعلی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
هنوز همسان سازی ۹۰درصدی بازنشستگان فرهنگی مهر۱۴۰۰ اجرایی نشده درحالیکه قانون بود ه وتا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ اعتبار داشته