مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: عشایر از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

مجید کوهی با اشاره به تقویت و تداوم فعالیت سامانه بارشی گفت: اهالی استان طی این مدت شاهد وزش تندباد‌های موقتی، رگبار باران توام با رعدوبرق، رخداد تگرگ بویژه در مناطق کوهپایه‌ای و دامنه کوه‌ها و بارش برف در ارتفاعات خواهند بود.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل افزود: کانون فعالیت این سامانه در شهرستان‌های گرمی، انگوت و مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.
او از احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب در مناطق شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه به ویژه در دامنه کوه‌ها و لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده‌های مواصلاتی خبر داده است.
کوهی همچنین سقوط سنگ به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، خسارت به سازه‌های موقت و وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی را از دیگر رخداد‌های احتمالی فعالیت این سامانه عنوان کرد.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: اجتناب از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جلوگیری از چرای احشام در دامنه کوه و عدم تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی جهت پیشگیری از خسارت، اتخاذ تمهیدات لازم در ارگان‌های امدادی و گردشگری جهت آگاه‌سازی گردشگران، احتیاط در انجام پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و اجتناب از صعود به ارتفاعات از توصیه‌های اداره کل هواشناسی اردبیل به شهروندان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.