معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قانون جهش تولید مسکن بانک‌ها را ملزم به پرداخت تسهیلات مسکن کرده که در صورت سرپیچی از آن برنامه‌های زیادی از جمله کاهش قدرت وام دهی و جرائم مالیاتی ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارسلان مالکی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران در خصوص  توسعه پروژه‌های ویلایی سازی و توسعه افقی شهر‌ها گفت: طرح واگذاری اراضی به متقاضیان پروژه‌های نهضت ملی مسکن و ساخت و طراحی واحد‌های مسکونی از طریق خود مالکان در بسیاری از شهر‌ها مورد استقبال قرار گرفت.

به گفته وی اجرای این طرح در شهر‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی و دیگر شهر‌هایی که دارای اراضی است انجام می‌شود و به طور قطع مورد استقبال متقاضیان در این شهر‌ها قرار گرفته و اجرای آن در دولت‌های بعدی هم با توجه به کاهش هزینه‌ها و استقبال مالکان باید پیگیری  شود.

او بیان کرد: توسعه افقی شهر‌ها با توجه به الحاق اراضی و با توجه به تأکید آن در قانون برنامه هفتم باید اجرایی شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران در خصوص پرداخت تسهیلات ساخت و افزایش آن به ۷۰۰ میلیون تومان و همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن قانون است و باید تمامی بانک‌ها به قانون و اجرای آن پایبند باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورتی که بانک‌ها از قانون جهش تولید مسکن سرپیچی کنند برخی از جریمه‌ها از جمله جرائم مالیاتی و کاهش قدرت اعتبار دهی در نظر گرفته می‌شود.

او بیان کرد: باید تمامی بانک‌ها به قانون احترام بگذارند و بدون سنگ اندازی به متقاضیان نهضت ملی مسکن  تسهیلات ساخت را پرداخت کنند.

او گفت: پیشنهاد افزایش پرداخت تسهیلات ساخت مسکن با توجه به افزایش نرخ تورم  به شورای عالی مسکن و شورای چول و اعتبار داده شده است.

خبرنگار: محبوبه کباری 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار