بیست و سومین کاروان پیاده مشهد روز جمعه ۲۵ خردادماه به یادبود شهید جمهور با حضور ۱۲۰ نفر با بدرقه آیت‌الله احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی و با مداحی محمود کریمی عازم کربلای معلی می‌شود.

علیرضا فلاحی مدیر روابط عمومی مجتمع اسلامی حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج)  با اشاره به اعزام کاروان پیاده عاشقان اباعبدالله از مشهد گفت: هدف از این اقدام که در طول ۲۲ سال گذشته استمرار داشته ترویج فرهنگ حضرت سیدالشهدا (ع) شهر به شهر و روستا به روستا است.

وی اظهار داشت: در طول مسیر کاروان که از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، چهار محال و بختیاری و خوزستان عبور می‌کند، جمعیت زیادی از شهر‌ها و روستا‌ها به استقبال کاروان می‌آیند و شور حسینی راه می‌افتد.

شهید جمهور کاروان پیاده عاشقان اباعبدالله (ع) تا کربلا را بدرقه می‌کند

مدیر روابط عمومی مجتمع اسلامی حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) افزود: کاروان که حامل پرچم بارگاه امام رضا (ع) است ۷۲ روز و روزانه ۴۰ کیلومتر مسیر ۲۶۰۰ کیلومتری را از مشهد تا کربلا تا روز اربعین حسینی پیاده‌روی می‌کنند.

فلاحی خاطرنشان کرد: این حرکت از ۲۲ سال پیش آغاز شده و با توجه به این‌که بیش از یک دهه توفیق میزبانی و بدرقه آیت‌الله شهید رئیسی را داشت، در بیست و سومین سال خود با یادبود آن شهید بزرگوار انجام می‌شود.

وی یادآوری کرد: در طول دو سالی که آقای رئیسی رئیس جمهور بودند برای بدرقه کاروان پیام می‌دادند که به دلیل فقدان آن شهید عزیز، امسال کاروان با بدرقه آیت‌الله احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی عازم کربلا می‌شود.

فلاحی گفت: اعضای کاروان روز جمعه ۲۵ خرداد در مراسم دعای ندبه شرکت می‌کنند و پس از اقامه نماز جمعه پیاده‌روی خود از مشهد به سمت کربلا را آغاز می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.