رئیس روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از آتش سوزی و بعضا اطفاء در ۹ نقطه شهرستان‌های کوهدشت و چگنی خبر داد.

پیام عالیخانی چگنی اظهار کرد: متاسفانه بر اثر صاعقه و بعضا تعمدا برخی از افراد، ۹ نقطه از عرصه‌های ملی شهرستان‌های چگنی و کوهدشت دچار حریق گردید و بنا به دستور مدیرکل منابع طبیعی استان، تمامی نیرو‌های اداره کل، یگان حفاظت و شهرستان‌ها به مناطق مورد نظر اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه، منطقه شیرخانی (تِل دادآباد) در ساعت ۳ و ۴۰ دقیقه بامداد اطفاء گردید، خاطرنشان کرد: منطقه سماق نیز با تلاش و ایثار و از خودگذشتگی تمامی نیرو‌ها اطفاء گردید، اما متاسفانه ساعاتی بعد همان منطقه دوباره پس از اطفاء، به شکل نامعلومی دچار حریق گردید و مجددا نیرو‌ها به همان محل جهت اطفاء اعزام شدند.

رئیس روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و منطقه کوهستانی با شیب بسیار تند در کوه‌های کوهدشت، لذا با پیگیری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان و مدیریت بحران استانداری و هماهنگی با سازمان‌های ستادی کشور، یک فروند بالگرد از هلال احمر استان کرمانشاه بلافاصله در استان مستقر شد.

 چگنی افزود: حسین میرزایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان به اتفاق فرماندار کوهدشت با بالگرد به ارتفاعات کوهدشت جهت اطفاء حریق به کمک نیرو‌ها رفته اند تا ضمن اطفاء، پایش و رصد آتش سوزی، دستورات لازم جهت هلی برن نیرو‌ها را به نقاط مورد نظر صادر کنند.

گفتنی است که شیب تند، وزش بسیار شدید باد، کوهستانی بودن مناطق مورد حریق باعث شده که اطفاء حریق به کندی صورت می‌گیرد.

برچسب ها: آتش سوزی ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.