رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو مالخر حرفه‌ای گوشی‌های سرقتی که اقدام به فروش آنها تحت عنوان موبایل کارکرده کرده بودند، خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی  گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در سطح خیابان‌های جنوب تهران با اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان پایگاه هفتم مشخص شد که سارقان پس از موبایل‌قاپی، گوشی‌های سرقتی را به دو مالخر حرفه‌ای در مرکز تهران فروخته‌اند. بدین ترتیب شناسایی مالخران و مخفیگاه آنها در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و آنان پس از انجام تحقیقات پلیسی، متوجه شدند که متهمان گوشی‌های سرقتی را از سارقان خریداری کرده و آن را در قالب موبایل کارکرده و دست دوم به شهروندان فروخته‌اند. 

وی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی هماهنگی‌های لازم با مقام قضایی را انجام داده و پس از اخذ مجوز برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. آنان با اجرای دو عملیات جداگانه، اما همزمان در مخفیگاه دو مالخر حاضر شده و نسبت به دستگیری این افراد اقدام کردند. همچنین مخفیگاه آنان نیز تحت بازرسی قرار گرفت که در جریان آن ده‌ها عدد تلفن همراه مسروقه و سیمکارت از محل کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه تاکنون شکات زیادی مورد شناسایی قرار گرفته‌اند، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد و در همین راستا نیز با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار دارند و پس از آن به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.