فرماندار ویژه دهلران با بیان اینکه فاز اول ایستگاه پمپاژ برتش دهلران ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با بهره برداری از فاز اول این پروژه یک هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان آبی می‌شود.

 لطیف صادقی در جریان بازدید معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی از ایستگاه پمپاژ برتش، اظهار کرد: این ایستگاه پمپاژ، یکی از پروژه‌های مهم شهرستان دهلران است که بر روی رودخانه میمه طراحی و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۶ اجرای آن شروع شده است.

وی با بیان اینکه ایستگاه پمپماژ برتش از طرح‌های مهم آب و خاک استان است که به علت تزریق قطره‌چکانی اعتبارات تا کنون به بهره‌برداری نرسیده است، افزود: این پروژه در صورت تکمیل شدن ۲ هزار هکتار از اراضی منطقه برتش که به خانواده‌های ایثارگران و شهدا (۲۰۰ خانوار) واگذار شده را تحت پوشش قرار می‌دهد و نقش مهمی در تحول کشاورزی منطقه دارد.

وی با اشاره به اینکه برق رسانی به این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر به شرکت "پردازش آپادانا" به عنوان پیمانکار واگذار شده است، تصریح کرد: قسمت عمده کار انجام شده و پیش بینی می‌شود فاز اول این پروژه تا هفته دولت به بهره برداری برسد.

صادقی به اجرای شبکه آبیاری در سطح یک‌هزار هکتار از اراضی تحت پوشش سامانه گرمسیری در دهلران اشاره کرد و گفت: چهار هزار و ۸۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دهلران تحت پوشش سامانه گرمسیری قرار گرفته است.

برچسب ها: آبرسانی ، پمپاژ آب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.