نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر کشور از اعزام ۵۰ مبلغ به مناطق عشایری کشور در ایام عید سعید غدیر خم خبر داد.

 حجت الاسلام سیدعبدالله بحرینی، نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر کشور در نشست مبلغان غدیر در مناطق عشایری گفت: ۵۰ مبلغ در مناطق عشایری همزمان با عید غدیر گفت: این مبلغان از عید قربان تا غدیر در مناطق عشایری حضور خواهند داشت، گفت: احیای فرهنگ غدیر و برپایی جشن‌های متناسب با این ایام در کنار تبیین اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و ضرورت مشارکت حداکثری از جمله محور‌های فعالیت مبلغان در ایام ذکر شده خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ۵ منطقه عشایری در سطح کشور برای حضور مبلغان جهادی در ایام و مناسبت‌های متعدد مذهبی شناسایی شده است، افزود: توجه به مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی، تبیین احکام و مسائل دینی، پیگیری مشکلات عشایر از جمله مأموریت‌های مبلغان است.

شایان نادری، رئیس سازمان عشایر کشور در این نشست با بیان اینکه جمعیت عشایر در حال حاضر ۱.۲ جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، گفت: در کنار توسعه زیرساخت‌ها و رفع مشکلات مناطق عشایری، نیاز به افزایش اقدامات و برنامه‌های فرهنگی داریم که مبلغان در این خصوص پیشگام هستند.

وی ابلاغ دستورالعمل ویژه ۱۰ بندی در موضوع خدمت رسانی به عشایر توسط رئیس جمهور شهید مرحوم آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سال گذشته را فرصت طلایی با همکاری دیگر دستگاه‌ها برای حل مشکلات عشایر دانست.

حجت‌الاسلام و المسلمین ربانی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی هم در این نشست با اشاره به نقش مبلغان در تبیین معارف و احکام اسلامی در بین قشر‌های مختلف بر لزوم تقویت احیای فرهنگ و آموزه‌های غدیر و جایگاه ولایت تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار