امام جمعه کرمان گفت: انقلاب اسلامی روند مدیریت مسالمت آمیز همراه با تسلیم را تغییر داد.


حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان در نشست روشنگری و جهاد تبیین در زرند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای خدمت گفت: ما در مدیریت کشور چند راهبرد داریم، اول راهبرد جنگ است که کمتر کشوری آن را انتخاب می‌کند، راهبرد بعدی مدیریت مسالمت‌آمیز است که این نوع مدیریت در دل تسلیم هست، زیرا کشورهای متجاوز اجازه‌ زندگی مسالمت‌آمیز به کشورها نمی‌دهند. کشور ایران ۸۰ سال از زمان محمدعلی شاه تا پایان سلسله پهلوی با همین رویکرد مدیریت می‌شد که انقلاب اسلامی این روند را تغییر داد.

 وی افزود: راهبرد بعدی راهبرد دفاع و بازدارندگی است که در آن راهبرد جنگ، راهبردی برای شرایط اضطراری است‌.

وی تصریح کرد: زمانی عملیات وعده صادق اتفاق افتاد که نیروهای ما را در سوریه به شهادت می‌رسانند و کشور را به سمت ناامنی می‌کشاندند، هر ضربه‌ای که دشمن می‌زد جواب آن را می‌گرفت اما این پاسخ به صورت رسمی بود.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: بعد از حمله به کنسولگری ایران ، ما باید ضرب شستی به دشمن نشان می‌دادیم که این حمله ویژگی‌هایی داشت از جمله باید قدرت بازدارندگی ما را به رخ همگان می‌کشاند، دوم برای مردم ما ملموس و قانع‌کننده باشد نکته سوم حرکت طوری باشد که ما را وارد جنگ جدیدی نکند و این قدرت بازدارندگی ما را نشان دهد. 

خطیب جمعه کرمان تاکید کرد: راهبرد ما مشخص است، کشور ما در یک انتخابات زودهنگام قرار گرفته، رئیس‌جمهور به انتخاب مردم منصوب می‌شود، اولین رئیس‌جمهور را مردم انتخاب کردند سیزدهمین آن را نیز مردم انتخاب کردند. 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تاکید کرد: اگر در انتخاب‌هایمان، درست و شایسته انتخاب نکنیم و دچار اشتباه شویم دود آن به چشم خودمان می‌رود.

 وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری یادآورشد: پست ریاست جمهوری آنچنان جایگاه حساس و مهمی است که اگر دو نفر کاندید در کنار هم قرار گیرند و تفاوت کم و جزئی با هم داشته باشند این تفاوت به واسطه این مقام، بزرگ و کلان نشان داده می‌شود.

نماینده‌ ولی‌فقیه در استان کرمان افزود:مردم شما در پیشگاه خدا مسئول هستید، ضمن شرکت حداکثری در انتخابات دقت و تحقیق و کاندیداها را تحلیل کنید، امروز شرایط آزمون و خطا نداریم پس در انتخابات هوشیار باشید.

وی گفت: در انتخابات اگر هوی و هوس‌ها، همشهری‌ها و قومیت‌گرای، احزاب و سلایق و ... را دخالت بدهیم و ماموریت را به فرد نامناسب بدهیم خودمان متضرر می‌شویم.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین علیدادی‌سلیمانی خطیب جمعه کرمان اظهار کرد: برای انتخاب درست بین خود و خدای خود خلوت کنید بین شش کاندیداهایی که هستند، حرف‌ها و نکات‌شان را کنار هم قرار دهید و کسی را انتخاب کنید که آخر کار در پیشگاه خدای متعال شرمنده نباشید‌.

برچسب ها: انتخاب ، کاندیدا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار