وال استریت ژورنال در مطلبی به برگزاری نشست سران گروه هفت با حضور مهره‌های نیمه سوخته سیاست اروپا و آمریکا پرداخت.

وال استریت ژورنال در مطلبی با عنوان «ملونی سفید برفی و کوتوله‌های گروه هفت» نوشت: نشست سران گروه هفت در ایتالیا با حضور سرانی که هریک به نوعی به زودی مجبور به کناره گیری از سیاست خواهند بود، نشان دهنده زوال دموکراسی (ادعایی) غربی است.

این نشریه با توجه به پس‌زمینه اجلاس سران گروه ۷ در ایتالیا، تاکید کرد که سرانی که در این رویداد شرکت کردند جزء افرادی هستند که به همین زودی مجبور به کناره گیری از قدرت‌اند. یکی از این افراد ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس بود که گویا سران گروه هفت نیز مطمئن هستند همین روز‌ها از قدرت کنار گذاشته می‌شود بنابراین توجه چندانی نیز به او نداشتند.

این روزنامه می‌نویسد: «وقتی نخست‌وزیر ایتالیا شاید تنها کسی باشد که یک «اردک لنگ سیاسی» نیست، دموکراسی غربی رو به زوال است».

روزی روزگاری در اجلاس گروه هفت افرادی مانند ریگان، تاچر، کهل، ناکاسونه، مولرونی، میتران و شخص دیگری که در آن زمان نخست وزیر ایتالیا بود، حضور داشتند. اکنون جورجیا ملونی ایتالیایی یک غول نسبی در میان کوتوله‌های سیاسی فعلی است.

دلایل زیادی وجود دارد که چگونه غرب به چنین وضعیت بدی رسیده است و هر کشوری توضیحات خاص خود را دارد. این نشریه معتقد است که اگر در مورد بایدن صحبت می‌کنیم -رئیس جمهور ۸۱ ساله ایالات متحده که شرایط فیزیکی روبه زوال او آشکار است- نباید نامزدی خود را برای انتخاب مجدد برای دوره دوم مطرح می‌کرد چه برسد به اینکه در محافل بزرگ سیاسی عرض اندام کند!

ضعف نشان داده شده در این هفته در ایتالیا بعید است که واکنش رهبران مسکو، پکن و تهران را نسبت به عزم جمعی کشور‌های مدعی دموکراسی به دنبال نداشته باشد.

وال استریت ژورنال می‌نویسد: این فقدان رهبری به ویژه زمانی خطرناک است که مخالفان غرب به شدت مصمم هستند و به طور فزاینده‌ای با هم عمل می‌کنند.

مترجم: اعظم پورکند

برچسب ها: گروه هفت ، ایتالیا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۹ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
کدام دمکراسی منظورهمان دیکتا توری ارباب رعیتی است اگر اینطور است هفت پشتتان بی عقلید
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۱۶:۱۲ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
تور دو چرا عزل یا عوض نمی شود
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۱۵:۴۱ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
ما در این مواقع میکوئیم مهره های سوخته بخاطر آخرین عکس یادگاری جمع شده اند هیچ کارعملی از اینها بر نمی آید
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۱۴:۴۲ ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
این سیاستمداران خود را در تله خاورمیانه که امریکا برای انان گذاشته بود سوختن تا امریکا مخصوصا ترامپ به انان ثابت کند که بدون امریکا هیچ هستید و هیچ
آخرین اخبار