در پایان روز سوم مسابقات بخش ساندای بازی‌های بریکس کازان روسیه ۲۰۲۴، هشت نماینده کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

در روز سوم پیکارهای ووشو بازی‌های بریکس کازان روسیه ۲۰۲۴، هشت نماینده ووشو ایران در بخش ساندا به روی سکو (محل مبارزات پیکارهای ساندا) رفتند که حاصل رقابت‌ آنها با حریفان خود راهیابی ۵ ورزشکار به دیدار نهایی و کسب ۳ مدال برنز این بازی‌ها بود.

نتایج امروز بخش ساندا بازی‌های بریکس به شرح زیر است:

*محمدرضا ریگی نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان پس از برتری مقابل "دیار خامرایوف" از قزاقستان در مرحله دوم به مصاف "علیا که سی شیلا" از بلاروس رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار نهایی این وزن باید به مصاف "دجافر ماگومدوف" از روسیه برود.

*مهدی کرمانی با کسب برتری مقابل "اسکات عمورزاکوف" از قرقیزستان به دیدار نهایی این دسته وزنی راه یافت. کرمانی پس از اینکه در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود، در مرحله دوم "رافائل لیما" از برزیل را شکست داد به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت.

*سوگند سینکائی نماینده شایسته وزن ۵۶ کیلوگرم زنان ایران پس از اینکه روز گذشته (جمعه) در دیدار نخست خود مقابل "میلانا کوالنکو" به برتری دست یافت، در مرحله دوم با "جاهانوی مهرا" از هند پیکار کرد. نماینده ووشو زنان کشورمان در این دیدار هم به مانند پیکار نخست خود موفق ظاهر شد و ضمن کسب برتری مقابل نماینده هند، راهی دیدار نهایی شد.

*سهیلا منصوریان با کسب برتری مقابل "اسرا اواد" از مصر راهی دیدار نهایی این دسته وزنی شد. منصوریان پیش‌تر و در نخستین دیدار خود با نمایشی زیبا مقابل "ون‌ون لی" از چین به برتری دست یافته بود.

*شهربانو منصوریان نماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان پس از اینکه در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد، در مرحله دوم "آناستازیا شوتاوا" از بلاروس را در راند یک ناک‌اوت کرد و راهی دیدار نهایی این وزن شد. وی در دیدار نهایی این وزن باید به مصاف "هایلان ژو" از چین برود.

*امیرحسین همتی سوم شد

امیرحسین همتی نماینده وزن ۵۶ کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات به مصاف "آرسن اومالاتوف" از روسیه رفت و با قبول شکست مقابل این ورزشکار از رسیدن به دیدار نهایی باز ماند. همتی با شکست در مرحله‌ نیمه‌نهایی این پیکارها به مدال برنز مشترک وزن ۵۶ کیلوگرم دست یافت. باخت امیرحسین همتی مقابل ورزشکار کشور میزبان در حالی رقم خورد که وی در دور نخست "هکتور ریس" از ونزوئلا را شکست داد و در مرحله دوم با نمایشی زیبا مقابل "ژیاژون هوانگ" از چین به برتری دست یافت و راهی مرحله نیه‌نهایی شد.

*مدال برنز برای سهیل موسوی

سهیل موسوی که روز گذشته موفق شده بود حریف "رسول ترگانژانوف" از قزاقستان را شکست بدهد، امروز در دومین دیدار خود به مصاف نماینده چین رفت. موسوی در یک دیدار نزدیک بازی را به "ژائوفی فان" از چین واگذار کرد و از رسیدن به دیدار نهایی این بازی‌ها بازماند و به مدال برنز مشترک این پیکارها دست یافت. پیش از این دیدار، امیرحسین همتی، شجاع پناهی و سهیلا منصوریان در مصاف با نمایندگان چین به برتری دست یافته بودند.

*پناهی به مدال برنز دست یافت

شجاع پناهی پس از نمایش درخشان در مرحله نخست و برتری مقابل "وی گو" از چین در مرحله دوم به مصاف "بکزودبک" از ازبکستان رفت. نماینده کشورمان به مانند بازی نخست ، در بازی دوم موفق ظاهر و با شکست حریفش راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. پناهی در مرحله نیمه‌نهایی با قبول شکست مقابل "سمیل لابازانوف" از روسیه موفق به حضور در دیدار نهایی این دسته وزنی نشد و به مدال برنز مشترک این بازی ها دست یافت. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار