فردا، همزمان با روز عرفه، مراسم دعای پر فیض عرفه از ساعت ۱۴ در حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) آغاز می‌شود.

 علاوه بر حرم بانوی کرامت،مسجد مقدس جمکران و مساجد و مکان‌های مقدس قم نیز فردا میزبان شرکت کنندگان  مراسم معنوی قرائت دعای عرفه خواهند بود.

بر این اساس محدودیت‌های ترافیکی نیز از ساعت چهارده در بلوار شهید منتظری اعمال می‌شود و رفت و آمد موتورسیکلت‌ها از تقاطع حجتیه به سمت حرم مطهر ممنوع است؛ این محدودیت‌ها در اطراف مسجد مقدس جمکران نیز اعمال می‌شود.

نماز عید قربان نیز صبح روز عید در حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران اقامه می‌شود.

نهاد‌های حمایتی نیز با اعلام شماره کارت و کد‌های دستوری آمادگی خود را برای دریافت نذر قربانی اعلام کردند.

کمیته امداد امام خمینی از مردم خیر استان خواست از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۱۲۵ و کد دستوری ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۲۵ ستاره ۱ مربع کمک‌های خود را به دست نیازمندان تحت پوشش این اداره کل برسانند.

اداره کل بهزیستی هم با اعلام شماره کارت ۶۰۳۷۳۵۷۰۷۶۱۸۲۵۸۸ و کد دستوری ستاره ۷۲۴ ستاره ۹۰۹۰ مربع نسبت به دریافت نذورات عید قربان اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل دامپزشکی نیز از فعالیت ۱۳ گروه ثابت و ۸ گروه سیار در عید قربان خبر داد و گفت: در این گروهها، ناظر بهداشتی و ناظر شرعی نیز حضور دارند.
مهدی سرکشیک گفت: ۶ جایگاه موقت عرضه و کشتار دام نیز با همکاری شهرداری در نقاط مختلف فعالیت می‌کنند.

وی افزود: آن دسته از شهروندانی که به هر دلیلی شرایط انتقال دام به کشتارگاه‌ها و ذبح شرعی و بهداشتی در مکان‌های نامبرده شده را ندارند، با شماره گیری تلفن‌های ۳۶۱۲۳۴۱۸ و ۳۶۱۲۳۴۲۲ می‌توانند از خدمات رایگان گروه‌های سیار اداره کل دامپزشکی برای ذبح بهداشتی و شرعی دام سبک و سنگین بهره‌مند شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار