سرپرست ریاست جمهوری با تقدیر از تدابیر صداوسیما برای پوشش مطلوب و موثر رخدادهای انتخاباتی و تبلیغات کاندیداها، خواستار تداوم این روند تا برگزاری انتخاباتی پرشور شد.

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری در جلسه هیئت دولت که بعد از ظهر امروز یکشنبه برگزار شد، با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، ادامه تلاش و کار جدی را اولویت اصلی برای همه اعضای دولت سیزدهم دانست و تاکید کرد: انتخاباتی شدن فضای کشور به هیچ‌وجه نباید باعث اخلال در روند خدمت‌رسانی به مردم شود و این دولت باید راه خدمت‌گزاری خالصانه و بی‌منت به مردم را به‌عنوان یادگار رئیس جمهور شهید تا آخرین روز فعالیت ادامه دهد.

وی همچنین با تقدیر از تدابیر صداوسیما برای پوشش مطلوب و موثر رخداد‌های انتخاباتی و تبلیغات کاندیداها، خواستار تداوم این روند تا برگزاری انتخاباتی پرشور شد.

پیگیری جدی اجرایی شدن همه موافقت‌نامه‌های منعقد شده با کشور‌های خارجی که مقدمات آن طی شده است، از دیگر تاکیدات سرپرست ریاست جمهوری در جلسه امروز هیئت دولت بود.

مخبر در بخش پایانی سخنان خود حفاظت از محیط‌زیست را از اولویت‌های همیشگی دولت مردمی و شهید رئیسی عنوان کرد و از وزارت جهادکشاورزی و سازمان حفاظت محیط‌زیست خواست که با جدیت و حساسیت از تغییر کاربری اراضی، به‌ویژه اراضی کشاورزی جلوگیری کنند.

در جلسه امروز هیئت دولت وزیر نفت با اعلام این خبر که امروز معادل ۲ میلیارد دلار قرارداد با شرکت‌های فنی و مهندسی بخش خصوصی کشور به امضا رسید، گفت: بنا به توصیه و تاکید رئیس جمهور شهید، ما در صنعت نفت معطل به نتیجه رسیدن مذاکرات یا همکاری شرکت‌های خارجی نماندیم و بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های داخلی تکیه کردیم.

اوجی افزود: میدان نفتی «چنگوله» در استان ایلام، جزو آخرین میادین نفتی مشترک کشور بود که امروز قرارداد توسعه و افزایش تولید آن با یک شرکت داخلی منعقد شد. همچنین امروز قرارداد توسعه میدان نفت «بند کرخه» نیز با شرکتی دیگر به امضا رسید تا شاهد افزایش قابل توجه استفاده از ظرفیت‌های فنی و مهندسی داخلی در صنعت نفت کشور باشیم.

وزیر نفت همچنین از امضای اولین قرارداد خرید خدمات فرآورشی از بخش خصوصی کشور در تاریخ وزارت نفت خبر داد که بر اساس آن دو شرکت داخلی با دستگاه‌های سیار، روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت را در همان محل تاسیسات سرچاه، فرآورش خواهند کرد.

به گفته وزیر نفت پیش‌بینی می‌شود در قبال این قرارداد ۲ میلیارد دلاری، بیش از ۱۷ میلیارد دلار از محل افزایش تولید و فرآورش نفت عاید کشور شود.

وزیر جهادکشاورزی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از افزایش مستمر نرخ رشد بخش کشاورزی در طول سال ۱۴۰۲ از منفی ۴.۶ درصد در بهار تا رسیدن به مثبت ۶ دهم درصد در زمستان و تداوم آن در فصل بهار ۱۴۰۳، اظهار داشت: در بخش خرید گندم نیز امروز از مرز ۴.۵ میلیون تن عبور کردیم که نسبت به سال گذشته در همین زمان ۴ درصد افزایش را شاهدیم و این افزایش خرید، تا پایان دوره برداشت گندم بیشتر نیز خواهد شد تا برای دومین سال متوالی از واردات گندم بی‌نیاز باشیم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به دیدار روز گذشته ۷۰ نفر از برگزیدگان المپیاد‌های جهانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری از حرکت علمی دولت مردمی قدردانی کرده و فرمودند که اتفاقات مثبت رخ داده در بخش علمی کشور در دولت شهید رئیسی مشهود است و به عنوان مثال موفقیت‌های کشور در المپیاد‌های جهانی در ۲ سال اول این دولت بیش از ۴ سال قبل بود که باید این توفیق را به روح شهید رئیسی نیز تبریک بگوییم و بار دیگر از حمایت‌های ایشان از فعالان علمی کشور قدردانی کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت صیانت از محیط زیست و اراضی زراعی و ملی تصریح کرد: نباید اجازه تغییر کاربری به اراضی کشاورزی داده شود و وزارت جهادکشاورزی و دیگر دستگاه‌های مسئول باید در این زمینه حساسیت لازم را داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Russian Federation
علی
۰۷:۳۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
مخبر چرا نیومدی
هوش تو از همه اینا بیشتر بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۱ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
یاد و خاطره رییس جمهور شهید و همراهانش گرامی باد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۶ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
آقا مسلمونا بخدا ما چهار کیلومتر آسفالت سالم تو جاده های مملکت نداریم همه شکسته و چاله و چوله است و مردم بیچاره هر روز دارند ضرر و خسارت این وضع را با جان و مال خودشون پرداخت می کنند چرا کسی نیست این وزیر راه و شرمساری را بخاطر این وضع جاده های مملکت استیضاح کنه؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۳ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
مدیران و مسئولان شرکت مخابرات ایران و هم مخابرات منطقه تهران به علت پایمان و صایع کردند حق و حقوق بازنشستگان مخابرات منطقه تهران باید در دادگاه محاکمه شوند.
Iran (Islamic Republic of)
در ارسال پاسخ به دولت، مسئولان، نمایندگان مجلس و...
۲۰:۰۴ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
در ارسال پاسخ به دولت، مسئولان، نمایندگان مجلس و...
بعد از گذشت 30 ماه و 26 روز است که متاسفانه هنوز هم مشکلات بازنشستگان مخابرات منطقه تهران حل وفصل نشده است و همان نیز ادامه دارد شرم آور تاسف است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۴ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
دل آدم می سوزه وقتی هیات دولت مصاحبه ای می کنه یا ازشون عکسی می گذارند.
عجب داغی بود این داغ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۳ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
صدا و سیما ترکیه مانند یک قاضی به همه مشکلات مردم ترکیه و کشور ترکیه را پیگیری، بررسی و رسیدگی می کند ولی اما متأسفانه صدا و سیما و هم شبکه خبر کشور ما پیمانکار فوتبال، ورزش، فلسطین و... شده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۸ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
میزگردها واقعا خیلی بهتر از مناظرات بی فایده ی سری های قبل بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۶ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
همین مخبر باشه به نظرم بهتره تا این کاندیدای به درد نخور همیشگی
آخرین اخبار