رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش تولید گندم از ۱۲۳ هزار تن به ۵۳۰ هزار تن طی دولت سیزدهم در این استان خبر داد.

سید عماد شاهرخی در جلسه قرارگاه اقتصاد کشاورزی لرستان که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه‌به افزایش محصولات کشاورزی یکی از الزامات صنعتی‌سازی، تجاری‌سازی و راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم ۲۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان به بهره‌برداری رسید، گفت: ۶۰ واحد در حال ساخت هم در دستور کار داریم که بین ۳۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: با تکمیل این واحد‌ها بخش عمده‌ای از محصولات علاوه بر ایجاد ارزش‌افزوده قابلیت صادرات را هم پیدا خواهند کرد.

شاهرخی با اشاره به افزایش تولید گندم از ۱۲۳ هزار تن به ۵۳۰ هزار تن در دولت سیزدهم، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال ۵۵۰ هزار تن گندم تولید شود که یک رقم و رکورد بی‌سابقه است.

وی به افزایش سه برابری دانه‌های روغنی هم اشاره کرد و افزود: در دولت سیزدهم ما شاهد افزایش ۴۵ برابری رفع تداخلات اراضی در استان بودیم که قابل‌تأمل است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه تولید مرغ در دولت سیزدهم از ۷۳ هزار تن به ۹۳ هزار تن رسیده است، گفت: برنامه‌ریزی ما این است که تولید مرغ در استان به ۹۵ هزار تن افزایش پیدا کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.