مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۳۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت تولید با مدیریت اورهال نیروگاه‌ها خبر داد.

احمد زمانی، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه طی ۳ سال اخیر در تولید و فرآورش روزانه گاز بیش از ۵۰ میلیون مترمکعب  به ظرفیت فرآورشی اضافه شده، گفت: روزهای نخست با بخشی از گاز مانده در سکو مواجه بودیم که ناشی از عدم اورهال‌های آن در زمان تحریم بود، اما با مدیریت اورهال در سال ۱۴۰۰، روزانه حدود ۳۰ میلیون مترمکعب را از این طریق به بخش فرآورش اضافه کردیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه با مدیریت مصرف در سال ۱۴۰۲ و مدیریت اورهال ۵.۵ میلیارد دلار سود به چرخه اقتصاد بازگشت.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات ما در این بخش، مدیریت گازهای فلر است که با تصمیم جهادی و اقدامات به موقع در زنجیره مدیریتی، در قالب یک برنامه یکساله، روزانه حدود ۱۵۰ میلیون مترمکعب فلر به چرخه صادرات بازخواهد گشت و  شبکه گاز رسانی را متحول می‌کند.

زمانی با اشاره به دستاوردهای بخش پالایش گاز در زمینه حمایت از ساخت بار اول گفت: به واسطه مجموعه اقدامات صورت گرفته در مجتمع گازی پارس جنوبی این مجتمع توانست رتبه اول را در تولید بار اول به خود اختصاص دهد.

وی داخلی‌سازی تجهیزات، قطعات و ماشین‌آلات را از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت‌گرفته در این بازه زمانی عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین توانمندسازی برخی از شرکت‌ها که در حوزه تولید مواد شیمیایی فعالیت می‌کنند با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله اقدامات در زمینه حمایت از تولید داخل است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به امکان فروش حداکثری در بخش تولید گفت: در بخش LPG که اقدامی فرآیندی است شاهد روند صعودی فروش  LPG در دو سال اخیر هستیم.

زمانی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت ملی گاز ایران در سال‌های اخیر بصورت صددرصدی در حوزه فرآورش و تولید گاز خشک به شبکه، تعهد خود را نسبت به برنامه‌های ابلاغی وزارت نفت محقق کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار