نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دولت خانواده مذاکره می‌کند و از اصول هم کوتاه نمی‌آید.

سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از ۲ روش امتحان شده در دولت‌های قبل برای تعاملات بین المللی گفت: روش ما همان روش سومی است که در دولت شهید رئیسی توسط شهید امیرعبداللهیان اجرایی شد که همانا ایستادگی بر اصول و ارزش‌ها در کنار مذاکره با دیگر کشور‌ها بود.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نحوه تعامل دولت آینده با قدرت‌های جهانی یکی از موضوعات داغ در میان طرفداران کاندیدا‌های مختلف به حساب می‌آید، گفت: در این خصوص همواره دو طرز تفکر مطرح است، اولین طرز تفکر این است که ما بالاخره باید هاضمه جهانی را بپذیریم، با قدرت‌های جهان هماهنگ شویم و مسیر این موضوع، ارتباط سازنده است. 

وی ادامه داد: در این نوع تعامل لازمه ارتباط سازنده هم این خواهد بود که ما برخی از مبادی و مبانی ارزشی خودمان را نادیده بگیریم. به عنوان مثال از حمایت محور مقاومت دست برداریم و اقداماتی از قبیل ساخت موشک را متوقف و مباحث هسته‌ای را کنترل کنیم.

قاضی‌زاده افزود: در طرف مقابل، نظریه دیگری مطرح می‌شود که ما باید در مقابل آمریکایی‌ها بایستیم و اگر لازم شد مذاکره را با آنها را برهم بزنیم و در برابر آنها وارد دعوای عمیق سیاسی شویم. بالاخره شاهد بودیم که ما از مذاکره به جایی نرسیدیم و نفی هرگونه مذاکره و ارتباطات با غربی‌ها مطرح می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما برسر این دو راهی قرار گرفته اند که کدام نسخه در دولت آینده بهتر است؟ خاطرنشان کرد: هر دو این نسخه‌ها در دوره‌هایی و در دولت‌های قبل به کار گرفته شدند و آثار آن را به صورت روشن، مردم ما دیده اند. تا اینکه در دولت شهید رئیسی و با عملکرد درست شهید امیرعبداللهیان یک نسخه سومی ارائه شد. 

نامزد چهاردهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در این نسخه ما برروی نظام ارزشی خود محکم ایستادیم آن هم نه با حرف بلکه در میدان عمل؛ در این میان از مستضعفین عالم و محور مقاومت حمایت می‌کنیم و به طور کلی «دیپلماسی» و «میدان» در یک راستا و مکمل یکدیگر هستند، نه دو عنصر جدا و مقابل یکدیگر.

وی یادآور شد: ولی در جایی که لازم باشد با آمریکایی‌ها مذاکره، پول هایمان را آزاد و ارتباطات اقتصادی با بسیاری از کشور‌ها برقرار می‌کنیم. همزمان با آن، پیمان‌های سیاسی منطقه‌ای و جهانی را افزایش می‌دهیم، پشتیبانی جهانی در شورای امنیت برای کشورمان ایجاد می‌کنیم تا اگر کسی خواست در شورای امنیت برعلیه ما قطعنامه صادر کند، آن را وتو کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به آثار دیپلماسی اجرا شده توسط شهید امیرعبداللهیان، تصریح کرد: واقعیت این است که پیمان‌های راهبردی در دولت شهید رئیسی که با برخی از قدرت‌های جهانی عضو شورای امنیت بسته شد، این آثار را به بار آورد. نه اینکه بخواهیم قدرت‌های جهانی را نادیده بگیریم و به آنها توهین کنیم یا فقط بخواهیم بگوییم که خودمان از عهده کارهایمان برمی آییم و در‌های کشورمان را ببندیم و با هیچ کشوری در جهان از شرق و غرب رابطه برقرار نکنیم. 

وی با اشاره به برنامه دولت خانواده در سیاست خارجی تاکید کرد: به نظر من هر دو روش ها، چون قبلا امتحان شده اند آثار سوء خود را نشان داده اند. از دید من مهمترین و کارآمدترین روش، روش سومی بود که شهید امیرعبداللهیان در دولت سیزدهم ایجاد کرد و حتما دولت خانواده و دولت مردم که خود را متعهد به اجرای برنامه‌ها و روش‌های دولت شهید رئیسی می‌داند این مسیر را دنبال خواهد کرد.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۰۱:۲۰ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
اصلاح طلبان چیزی که خودمان تجربه کردیم عملا دیدیم که آنها برحام نمی خواهند اعتقاد امریکائیها براین است فشار حداکثری برای آن تحمیل کنند خجالت نمی کشند دوباره مذاکره حرف میزنند مگر اینکه پشت پرده اینها پیمانهایی داشته باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۹ ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
دولت خانواده ملت را درجه بندی کردید شهروند درجه یک تا درجه ده همان یارانه توی دهک چند هستی بماند بقیه
آخرین اخبار