رئیس قوه قضاییه گفت: حضور پرشور و پرمعنا و گسترده مردم در انتخابات و انتخاب مطلوب از سوی آنها، آینده بهتری را برای کشور رقم می‌زند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای طی سخنانی ضمن برشمردن ویژگی‌های والای فردی و معنوی و مبارزاتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام عظیم‌الشأن ما نوری در ظلمت و چراغی در جاهلیت مدرن بودند و شعاع نور هدایت ایشان از مرز‌های ایران فراتر رفت و در جای جای جهان سایه افکن شد و امروز نیز خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری در همان مسیر حرکت می‌کنند و مشاهده می‌کنیم که با یک نامه و یک پیام دل‌های پاک را جذب می‌کنند و در نقطه‌ای که قدرت‌های استکباری فکر آن را نمی‌کنند تحول به وجود می‌آورند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت و نقش مردم در منظومه فکری امام راحل بیان داشت: در کلام و رفتار امام خمینی (ره) دو عنصر «اسلام عزیز» و «مردم» از برجستگی بالایی برخوردار بودند؛ امام عظیم‌الشأن ما مردم متدیّن را بالاترین قدرت می‌دانستند و بالاترین افتخار را خدمت به این مردم قلمداد می‌کردند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: امام با اتکاء به خداوند و ارزش‌های دینی و تکیه و اعتماد به مردم متدیّن، انقلابی را بنا کردند که این انقلاب تا به امروز رو به پیشرفت است و در مقابل جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی و شگرد‌های بنگاه‌های تبلیغاتی، خم به ابرو نیاورده است.

دستورات قاطع امام به کارگزاران تحقق عدالت و توجه به مردم

رئیس عدلیه با اشاره به اهمیت و جایگاه مردم‌‎مداری در دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: امام عظیم‌الشأن ما، خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم را یک اصل می‌دانست و بر خضوع در برابر مردم تاکید داشتند؛ فراموش نکرده‌ایم که امام راحل چه دستورات قاطعی را خطاب به کلیه نهاد‌ها و جایگاه‌ها و اشخاص صاحب منصب و مسئولیت برای توجه تمام و کمال به مردم صادر می‌فرمودند و وجود هرگونه تبعیض را نفی و نهی می‌فرمودند؛ امام عظیم‌الشأن ما هیچگونه منیّتی را در برابر مردم از هیچ کارگزاری تحمل نمی‌کردند و در این خصوص، کارگزار مربوطه را مورد عتاب قرار می‌دادند.

قاضی‌القضات با تبیین و تشریح جایگاه مردم در انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام راحل تاکید داشتند که ما انقلاب کردیم که مردم عزت داشته باشند و از زیر بار ظلم و ستم نجات یابند و نکند خدای‌ناکرده رفتار ما سبب ظلم شود؛ امام هرگز نمی‌پذیرفتند که حتی یک نفر مورد ظلم واقع شوند، به ویژه در دستگاه‌هایی نظیر دستگاه قضا که وظیفه اصلی آن رفع ظلم است.

حضور پرشور و گسترده مردم انتخابات آینده بهتری را در کشور رقم خواهد زد

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو، گفت: امروز نماد حضور و مشارکت مردم و نمود نقش‌آفرینی ممتاز آنها، عرصه و صحنه انتخابات است؛ حضور پرشور و پرمعنا و گسترده مردم در انتخابات و انتخاب مطلوب از سوی آنها، آینده بهتری را برای کشور رقم می‌زند؛ اما چنانچه خدای‌ناکرده در این زمینه غفلت کنیم، به کشور و امنیت و توسعه همه‌جانبه آن لطمه می‌خورد و دشمن جری می‌شود؛ مشارکت گسترده و معنادار ما در انتخابات، قطعاً صحنه را تغییر خواهد داد و برای کشور آورده‌های بسیار مثبتی خواهد داشت. 

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های برگزارکنندگان انتخابات و بخش‌های مسئول در این زمینه نیز گفت: باید زمینه‌ها و بستر‌ها و لوازم حضور پرشور مردم در انتخابات را فراهم کنیم؛ انشالله همه در انتخابات شرکت کنیم و آن فردی را که اهداف انقلاب اسلامی را بهتر محقق می‌سازد برگزینیم؛ قطعاً برخی مشکلات در کشور در تراز نظام جمهوری اسلامی نیست و همانطور که همه نامزد‌های انتخاباتی متفق‌القول تصریح دارند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای کشور و با وحدت کلمه و همکاری و همدلی می‌توان بر این مشکلات فائق آمد.

 رئیس دستگاه قضا در خاتمه سخنانش ضمن تبیین و تشریح برخی از مسئولیت‌های خطیر قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: امروز بار سنگینی بر دوش همکاران ما در قوه قضاییه قرار دارد؛ قاطبه مسئولان و کارکنان قضایی، با اخلاص و تلاش و روحیه جهادی در جهت رفع خصومات و تظلمات و اجرایعدالت حرکت می‌کنند؛ البته مشکلات و گرفتاری‌های زیادی وجود دارد و شاید نتوانیم آنچه خواهان آن هستیم را به طور کامل تحقق بخشیم؛ اما قطعاً در جهت آن هستیم که اگر ظلمی رخ می‌دهد با آن مقابله مجدانه کنیم و عدالت را گسترش دهیم.

 پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدحسن خمینی» تولیت حرم مطهر امام راحل طی سخنانی با ببان اینکه در حوزه قضاوت، توجه به «ظواهر افراد» حائز اهمیت بسیار زیاد است، گفت: در نظام قضایی، تمسک و توجه به ظواهر افراد بدون در نظر گرفتن سِبقه، گذشته و نیات آنها، «عدالت» را در چشم و ضمیر جامعه، شیرین و پیشبینی‌پذیر می‌کند.

وی در ادامه، حضور قاطبه مردم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را بسیار مهم عنوان کرد و با اشاره به مشکلات اقتصادی و برخی گسل‌ها و شکافت‌های فرهنگی در کشور گفت: آنچه راهگشای مسائل حوزه اقتصاد و سایر مشکلات کشور است، قدرت ملی و حضور فراگیر مردم در انتخابات است؛ طبیعتاً دولت برآمده از یک پشتوانه رای ضعیف، یا توان حل مشکلات را نخواهد داشت و یا بسیار پرهزینه‌تر مسیر خود را طی خواهد کرد.

تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) افزود: اهمیت مشارکت گسترده و فراگیر مردم در انتخابات بسیار بیشتر از آن است که در نهایت چه فردی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود.

وی خاطرنشان کرد: طی بیش از چهار دهه گذشته، در هر مقطعی که مردم با قدرت در صحنه حاضر بودند، توانسته‌ایم از مشکلات عبور کنیم.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به همراه اعضای شورای عالی قوه قضاییه پس از حضور در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، در آستانه سالگرد شهادت شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای امام امت (ره) در قطعه ۷۲ بهشت زهرا (س) بر مزار این شهیدان حضور یافته و جهت شادی روح به خون خفتگان انقلاب اسلامی فاتحه‌ای قرائت و از خداوند متعال برای آنان علو درجه و مقام را خواستار شدند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
همه در برابر قانون یکسان هستند
۱۲:۳۸ ۰۲ تير ۱۴۰۳
همه در برابر قانون یکسان هستند
رقم پول پرداخت شده در سال ۱۳۹۷ به نگهبانان رسمی مراکز تلفن ثابت مناطق ۷ گانه مخابراتی توسط مخابرات منطقه تهران مبلغ ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود/ و این در حالی است کسانی که از طریق اداره کار و رفاه اجتماعی شکایت کردن مبلغ ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومانی دریافت کردن
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته تأمین اجتماعی
۰۷:۴۸ ۰۲ تير ۱۴۰۳
بنده در این مدت ۳ ماه و ۱ روز است که در مورد اقدامات غیر قانونی شعبه سبزدشت بهارستان جاده تهران ساوه و هم سازمان تامین اجتماعی و در باره کم کردن حقوق و سایر مزایای بنده در حکم بازنشستگی سالانه و سالها ۱۳۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و در فیش حقوق اسفند ماه ۱۴۰۲ و فیش حقوق فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال ۱۴۰۳در رسانه ها بیش از هزار بار شکایت و اعتراض کردم ولی متأسفانه دولت، مسئولان، نمایندگان مجلس وغیره هم سکوت کرده اند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته تأمین اجتماعی
۰۸:۴۳ ۰۲ تير ۱۴۰۳
و این در حالی است که بیش از 3 ماه است که شکایت و اعتراض خودم را علیه شعبه مربوطه تامین اجتماعی در سامانه تخلفات اداری سازمان تامین اجتماعی ثبت کردم ولی اما متأسفانه هیچ خبری بررسی و رسیدگی نیست چرا؟ درخواست رسیدگی دارم. کد ملی: 1531439901 به دیوان عدالت اداری هم شکایت کردم نتیجه نگرفتم ولی اما متأسفانه شعبه 59 دیوان عدالت اداری به بهانه های مختلف شکایت بنده را رد کرده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
کم کردن حقوق و سایر مزایا در حکم بازنشستگی سالانه سالها 1399، 1400، 1401 و 1402 و هم کم مبلغ 14,310,821 ریال از حقوق و مزایا بنده از اسفند ماه سال 1402، فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال 1403 این یک نوع دزدی علتی و آشکار از حقوق و مزایا بنده بوده است و برای شعبه تامین اجتماعی سبزدشت بهارستان و هم سازمان تامین اجتماعی گران تمام خواهد شد و گران تمام می شود.
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته تأمین اجتماعی
۲۲:۱۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
و این در حالی است که بنده مدارک مورد نیاز برای کردن حقوق و مزایا خودم در حکم بازنشستگی سالها 1399، 1400، 1401 و 1402 شکایت علیه شعبه مربوطه تامین اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری ارسال کردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۹ ۰۱ تير ۱۴۰۳
با عرض سلام ادب و احترام بحضور جناب آقای آیت الله محسن اژی رئیس قوه قضایی عزیزم ااز تلاش برای مردم ایران خیلی سپااسگزاریم در پناه خدای مهربان سلامت باشید انشااالله هفته قوه قضائیه بشما تبریک عرض میکنم انشااالله مثل شهید جمهور جناب آقای سید دکتر ابراهیم رئیسی عزیز آیت الله رئیسی واقعأ خدمتگزار تلاشگر جهادی برای مردم بود انتخاب شود
Iran (Islamic Republic of)
موچین
۰۹:۳۳ ۰۱ تير ۱۴۰۳
نه بابا فقط مونده بود شما توصییه کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
زمان انتخاب خاتمی پر شور بود ولی آینده بهتری رقم نخورد
Indonesia
ناشناس
۲۱:۴۱ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
باور کردنی نیست با توجه به سوابق
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۶ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
دکترا که می گن شوری زیاد فشار خون می‌آورد پس ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۶ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
بعید می دانم
آخرین اخبار