معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: تا زمانی که فرهنگ پشت‌میزنشینی در جامعه تغییر نکند شعار سال که رشد تولید است محقق نخواهد شد.

مسلم مرادی سی اُم خرداد در همایش بزرگ اشتغال و کارآفرینی که در بروجرد برگزار شد، گفت: بروجرد حدود ۶۰۰ کارخانه و واحد تولیدی دارد، اما زمانی که از افراد تحصیل‌کرده درخواست می‌کنیم در یک کارخانه مرتبط با رشته خود مشغول به کار شوند، درخواست ما را به این دلیل که آن کار در شأن آنها نیست رد می‌کنند که این تفکر اشتباه بوده و لازم است در جامعه اصلاح شود.

وی مسئله اشتغال را یکی از مسائل مهم و راهبردی دانست که رئیس‌جمهور شهید اهتمام جدی بر روی این کار گذاشته بودند به طوری که رشد بیکاری متوقف شده بود.

به گفته معاون استاندار، ترویج و اشاعه ذائقه پشت‌میزنشینی در خانواده‌ها سبب کاهش تولید و عرضه، افزایش تورم، افزایش واردات و وابستگی کشور به دیگر کشور‌ها و در نهایت عقب‌ماندگی کشور می‌شود.

مرادی اضافه کرد: تا زمانی که افراد جامعه با فرهنگ کار و تلاش انس نگیرند شعار سال که رشد تولید است محقق نخواهد شد و یکی از راهکار‌های کاهش آمار بیکاری در جامعه تغییر فرهنگ پشت‌میزنشینی و شغل‌های اداری به شغل‌های مهارتی و تولیدی است.

وی تصریح کرد: دریافت آموزش مهارتی و فنی حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به اشتغال پایدار در جامعه امروز است.

برچسب ها: اشتغال ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.