استاندار گیلان گفت:پروژه راه‌آهن رشت کاسپین تحول آفرین بوده و سرانه درآمد مردم در بخش‌های اقتصادی را بالا می‌برد.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در آیین افتتاح مسیر ریلی رشت – کاسپین، با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و قدردانی از تلاش‌های خدمتگزاران دولت سیزدهم برای اجرای طرح‌های مختلف در کشور به ویژه بهره برداری از مسیر ریلی رشت – کاسپین ، از سرپرست ریاست جمهوری خواست در خصوص واردات برنج ، توجه بیشتری داشته باشند و از خسارت‌های احتمالی به اقتصاد کشاورزان گیلان و خانوار‌های شالیکار جلوگیری کنند.

استاندار گیلان هم در این مراسم گفت: با بهره برداری از این مسیر ریلی، اقتصاد منطقه به ویژه اقتصاد دریامحور که از دستورات مقام معظم رهبری است رونق پیدا می‌کند.

دکتر اسدالله عباسی افزود: راه اندازی صنعت کشتی سازی و رهاسازی ۲ هزار میلیارد تومانی ماهیان خاویاری در دریای خزر از اقدامات انجام شده برای توسعه اقتصاد دریامحور در گیلان است.

وی اضافه کرد: تجارت کالا در شهرستان آستارا با مشکل مواجه شد که این مشکل با ورود وزیر راه و شهرسازی حل شد.

استاندار با بیان اینکه برای تامین آب کشاورزی در گیلان مشکل داشتیم که با تمهیدات موثر، در حال حاضر مشکل آبیاری زمین‌های شالیزاری برطرف شد، گفت: برای برطرف شدن مشکل واردات برنج، همه زمینه‌ها را برای جهش تولید این محصول استراتژیک آماده کردیم.

دکتر عباسی با تاکید بر احیای ۳۶۳ واحد تولیدی راکد در گیلان مانند صنایع پوشش، افزود: همچنین در ۳ سال گذشته، چندین طرح عمرانی در استان با ۲۹ همت به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به کاهش آمار بیکاری در گیلان در این مدت، اضافه کرد: سال ۹۹ نرخ بیکاری در استان ۹ و ۶ دهم بود که این میزان در سال ۱۴۰۲ به ۶ و ۲ دهم کاهش یافت.

استاندار گیلان از افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان فعال در استان از ۶۵ به ۹۵ شرکت خبر داد و گفت: همچنین بیمارستان جنرال لاکان رشت بیش از ۹۰ درصد پیشرفت ساخت دارد که شهریور امسال با نام «آیت الله رئیسی» به بهره برداری خواهد رسید.

 

برچسب ها: خط ریلی ، اقتصاد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.