روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: حزب الله لبنان بسیار هوشمند است و اسرائیل توان مقابله با پهپاد‌های آن را ندارد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی با اشاره به موفقیت حزب الله در به چالش کشیدن سامانه پدافند هوایی رژیم اشغالگر اسرائیل که نمی‌تواند بصورت کامل با پهپاد‌های حزب الله که تقریباً هر روز پرتاب می‌شود، مقابله کند، به افزایش تهدیدات پهپاد‌های حزب الله علیه رژیم صهیونیستی پرداخت.

در این گزارش، «اینیو کوبوویچ» خبرنگار امور نظامی تاکید کرد «ارتش اسرائیل راهی برای مقابله با تهدید پهپاد‌های حزب الله پیدا نکرده است».

وی اظهار داشت: پهپاد‌های حزب الله لبنان ویرانی بزرگی در شمال داشته و احساس امنیت را در اذهان ده‌ها هزار شهرک نشین صهیونیست که از بازگشت به شهر‌های خود بیم دارند درهم می‌کوبند.

هاآرتص با اشاره به اینکه پهپاد‌های حزب الله معادله‌ای جدید در ساختار جنگ «یک سازمان نظامی با یک ارتش منظم» خلق کرده است، تاکید کرد: حزب الله لبنان به لطف فناوری موجود و سلاح‌های دقیق به گروه نظامی هوشمند با توانایی‌های دقیق برای جمع آوری اطلاعات و حمله تبدیل شده است به گونه‌ای که ارتش و زیرساخت‌های حیاتی اسرائیل را تهدید می‌کند.

این روزنامه صهیونیستی اذعان کرد: دستیابی حزب‌الله به سلاح‌های دقیق مانند پهپاد‌های بسیار زیاد، اسرائیل را از توان کلاسیک دفاعی که بصورت اساسی بر دفاع منطقه‌ای، عمق جغرافیایی و استراتژیک و نیز دیوار‌ها و موانع فیزیکی علیه طرف مقابل استوار است، محروم کرده است. توانایی‌های کنونی حزب‌الله، توازن قدرت راهبردی اسرائیل را در برابر دشمنان تل آویو تضعیف کرده است.

این روزنامه صهیونیستی همچنین اشاره کرد: حزب الله از ابتدای جنگ غزه، توانایی تجربه اندوزی مستمر خود را نشان داده است و می‌داند که چگونه مکان رادار‌های ارتش اسرائیل را که در تشخیص پهپهاد‌ها و موشک‌ها مشکل دارند، شناسایی کند.

هاآرتص همچنین با اشاره به اینکه حزب‌الله از ابتدای جنگ غزه از تجربیات گسترده‌ای که در طول جنگ در سوریه به دست آورده استفاده کرده است، افزود: این تجربه به حزب الله امکان داده است که قابلیت‌های خود را افزایش دهد و یک ساختار عملیاتی منظم برای سامانه پهپادی بسازد؛ راهی که به موفقیت حزب الله در به چالش کشیدن سامانه دفاع هوایی ارتش اسرائیل منجر شده است.

این روزنامه صهیونیستی به نقل از یک منبع امنیتی عالی رتبه این رژیم نوشت: توانایی حزب الله برای حمله دقیق و غافلگیر کننده همراه با شلیک انبوه پهپاد‌ها و موشک‌های کروز، یک تهدید واقعی برای سامانه دفاع هوایی اسرائیل ایجاد کرده است.

هاآرتص افزود که حزب الله بیشتر بر حمله به زیرساخت‌های اقتصادی غیرنظامی و اهداف نظامی رژیم اسرائیل که مهمات دقیق در اختیار دارد، متمرکز خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به هدف قرار گرفته شدن شهرک‌های صهیونیست نشین در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین توسط حزب الله افزود که تخلیه گسترده شهرک نشینان از شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین به حزب الله این امکان را داد تا به شهرک‌های خالی که نظامیان صهیونیستی وارد آن‌ها شده اند به عنوان اهداف قانونی نگاه کند.

مقاومت اسلامی لبنان روز سه شنبه با انتشار ویدئویی، بخشی از عملیات اطلاعاتی پهپادی خود در عمق سرزمین‌های اشغالی فلسطین را به نمایش گذاشت.

پهپاد‌های حزب الله لبنان در این عملیات از مناطق و اهداف حساس نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی با موفقیت و کیفیت بالا تصویربرداری کرده اند.

این عملیات شناسایی، زلزله‌ای را میان نهاد‌های نظامی، اطلاعاتی، سیاسی رژیم صهیونیستی و شهرک نشین‌های مهاجر ساکن سرزمین‌های اشغالی ایجاد کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۹ ۰۱ تير ۱۴۰۳
درود بر حزب الله
کار رژیم کودک کش تمومه
Turkiye
ناشناس
۱۲:۴۹ ۰۱ تير ۱۴۰۳
فاقد اهمیت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۳ ۰۱ تير ۱۴۰۳
جنگنده های آینده ،جنگنده های بی سرنشین و پهپادها خواهند بود که الحمد لله جبهه مقاومت قویی و دست پر و غیرقابل رهگیری و شناسایند
آخرین اخبار