آیت الله اعرافی گفت: آینده کشور به حضور مردم گره خورده است و رسانه‌های بیگانه روی این انتخابات سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.

 آیت‌الله علیرضا اعرافی، امام جمعه قم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته که در مصلای قدس برگزار شد،حضور قوی و گسترده مردم در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را از انتظار‌های شهیدان دانست و گفت: آینده کشور به این حضور مردم گِره خورده و رسانه‌های بیگانه روی این انتخابات سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند.

وی انتخابات هشتمین تیرماه را یک رخداد بزرگ توصیف کرد و افزود: این یک صحنه عادی نیست، مشارکت باشکوه نیاز امروز کشور و مایه اقتدار ملی و انقلابی ما در دنیاست.

خطیب جمعه قم در ادامه افزود: چشمان دشمنان و دوستان به انتخاب ملت ایران دوخته شده، جوانان و قشر‌های گوناگون مردم باید بدانند که این انتخابات اقتدار شما را کم یا اضافه می‌کند.

اعرافی خاطرنشان کرد: آینده کشور به این حضور گره خورده، رسانه‌های خارجی و بیگانه را می‌بینیم که چه مقدار در مورد این انتخابات سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی توجه به معیار‌ها و انتخاب اصلح را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: انتخابی که انجام می‌دهیم باید در پیشگاه خدا یک حجت باشد، ملاک ما ارزش‌های الهی و دستاورد انقلاب‌اسلامی و خون‌های پاک شهیدان است.

اعرافی ادامه داد: باید با چشم‌های گشوده و با حواس‌های جمع و با توجه به معیار‌های الهی و اسلامی و انقلابی و آینده کشور انتخاب کرد.

امام جمعه قم همچنین تصریح کرد: همه گروه‌ها باید در انتخابات به قانون پایبند باشند.

وی گفت:: پس از برگزاری انتخابات باید وقت تلاش و کار و همبستگی ملی و اسلامی در کشور باشد.

وی با بیان این مطلب که رعایت اخلاق انتخاباتی تا حدی انجام شده بیان کرد: اگر هم در مواردی خطا وجود دارد، از نامزدها، ستادها، مردم و طرف‌داران و از همه ما انتظار می‌رود، که پایبند اخلاق اسلامی در انتخابات باشند.

خطیب جمعه قم ابراز امیدواری کرد که ملت ایران در انتخابات پیش‌رو در پیشگاه خدا رو سفید شود و با حضور گسترده و انتخاب درست و اصلح شاهد فصل جدیدی در تعالی کشور باشیم، راه شهیدان خدمت استمرار یافته و طمع دشمن‌ها نیز قطع گردد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگری سخنان با یادآوری مساله فلسطین و غزه و لبنان و محور مقاومت افزود: مبادا حوادث گوناگون در جهان اسلام، اُمت اسلام و جهان را از جنایت اسرائیل غاصب در غزه غافل کند.

اعرافی اظهار کرد: نسل‌کشی بی‌نظیر و جنایت‌های بی‌مانند از سوی رژیم صهیونیستی و با پشتیبانی آمریکا و با سکوت بسیاری از دولت‌ها، نازیسم‌ها و سفاکان جهان را روسفید کرده‌است.

امام جمعه قم با انتقاد از دولت‌ها و مردمانی که در برابر این جنایت‌های وحشیانه سکوت کرده‌اند گفت: در کنار این ظلم‌ها و ستم‌ها، حتی در غرب و میان جوانان غربی شاهد یک بیداری جهانی هستیم، امواج بیداری در امت اسلامی نیز طنین‌افکن شده، ولی سازمان‌های بین‌المللی کُند و ساکتند.

وی افزود: متاسفانه دولت‌های اسلامی در برخی موارد در پشت صحنه با دشمنان اسلام تعامل دارند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی زمانی در یک هفته به چهار کشور اسلامی حمله و زمین‌ها را تصرف می‌کرد یادآور شد: انقلاب‌اسلامی و گفتمان ملت ایران و عظمت محور مقاومت، اکنون اسرائیل مسلط را به یک اسرائیل عاجز و منفعل تبدیل نموده‌است.

وی اضافه کرد: این ظلم به خاطر عجز و انفعال اسرائیل و ناتوانی آمریکاست، هفت ماه با یک گروه مقاومت در درون سرزمین‌های اِشغالی به بدترین شیوه‌ها جنگیدند، جز قتل عام هیچ دستاوردی نداشتند.

اعرافی گفت: حماس، حزب‌الله و محور مقاومت سر جایشان هستند، بدانید این انفعال و عجز شما ادامه پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: محور مقاومت می‌ماند و به یاری خداوند روزی شما از صحنه روزگار محو خواهید شد.

امام جمعه قم در بخش پایانی سخنان با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب، برق و گاز بیان کرد: باید صرفه‌جویی و بهره‌وری درست را در همه جا مدنظر داشته باشیم، اما مقوله آب و برق و گاز در این شرایط بیش‌ازپیش مورد توجه باشد.

وی با قدردانی از تلاش‌های دولت برای صرفه‌جویی و تنظیم و افزایش تولید خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در منابع انرژی باعث رشد، تولید و پیشرفت کشور می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار