نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بسیاری از طراحان لایحه عفاف و حجاب در این زمینه اختلاف دارند و من و دلسوزان کشور این لایحه را قبول نداریم.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، گفت: جامعه ایران با نشاط، با روحیه و باظرفیت بالایی است که بخش قابل توجه آن مبتنی بر تلاش‌های شما خبرنگاران است و برنامه دولت من تقویت جایگاه خبرنگاری است، زیرا بخش مهمی از موفقیت دولت را در گرو تلاش شما می‌دانم. 

وی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی خوب به مردم و مسئولان بسیار مهم است. دنیای امروز دنیای شفافیت، اطلاعات، نظارت عام و پرسرعت‌تر از نظارت سازمان‌هاست. نظارت افکار عمومی بسیار مهم است و اگر ما به سلامت خدمات‌گذاری می‌اندیشیم باید سلامت جامعه خبرنگاری را مدنظر قرار دهیم و عکس‌العمل‌های حذفی هم نباید داشت، خبرنگاران باید احساسات مردم را گویا بیان کنند و مسئولان پاسخ دهند.

پورمحمدی افزود: تجربه نشان داده که تلاش و تحرک خبرنگاران و اقدامات مثبتشان از تخریب‌هایش بیشتر است و باید فضای پرنشاط و نقادی را در کشور پررنگ کنیم وگرنه کشور رو به سقوط می‌رود و نقد جامعه را زنده نگاه می‌دارد و تنبلی و رخوت را کنترل می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات و حجاب بیان کرد: تقسیم‌بندی‌های سیاسی کادربندی منظمی ندارد و مواضع هر نامزد مهم است، آنچه می‌گویم مواضع قاطع انقلاب و مواضع رهبر انقلاب است. حجاب مقوله دینی و فرهنگی است و زنان ما به آن اعتقاد دارند، اما متاسفانه در جدال‌های نامطلوب به تنازع کشیده شده است. بسیاری از طراحان لایحه عفاف و حجاب در این زمینه اختلاف دارند و من و دلسوزان کشور این لایحه را قبول نداریم. باید به این مساله جدی پرداخته شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من به مواضع شهید رئیسی احترام می‌گذارم؛ ایشان سبک مطلوبی در روابط با مردم داشته که آن را ادامه خواهیم داد، اما در اجرا من سبک خودم را دارم و با تمام قدرت از ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد و مذاکره را جلو می‌بریم و حق مردم را خواهیم گرفت. 

پورمحمدی در پاسخ به سوالی درباره ائتلاف با آقای پزشکیان گفت: بلوک من روشن است و صاحب گفتمان در انقلاب هستم و بازگشت جامع به مواضع انقلاب خواهیم داشت و مشخص هم شده است و این خط را تعقیب خواهم کرد. 

وی ادامه داد: من سبدی برای ریاست جمهوری نداشتم و اگر این اتفاق ناگوار رخ نمی‌داد قطعا به این میدان پا نمی‌گذاشتم. خودم را تا اینجا موفق می‌دانم و اقبال نخبگان به سمت بنده است البته بخش بزرگی از جامعه ما هنوز حس انتخابات ندارد و من تمام تلاشم این است که فضای سرد انتخابات را بشکنم و مساله مهم انقلاب، امروز مساله مشارکت است. مردم دلسرد و نگران هستند و باید امیدواری و نشاط را بازگردانیم و هرقدر پیش بیاید برخی که به من حمله می‌کنند نگران تغییر هستند.

پیامرسان‌های خارجی را فیلتر نمی‌کنم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره رفع فیلترینگ بیان کرد: الان فیلترینگ مطلوب هیچ‌کس نیست و دغدغه‌هایی کنارش وجود دارد و باید آن‌ها را رفع کرد. نیاز‌های کشور را به گونه‌ای رفع خواهیم کرد که نیازی به پیامرسان‌های خارجی نباشد، اما آن‌ها را آزاد خواهیم گذاشت. 

پورمحمدی تصریح کرد: آن‌هایی که در مجلس هستند باید بمانند و کار پارلمانی را یاد بگیرند. در دوستانی که هستند کسی را نمیبینم که قادر به اقدامات ریاست جمهوری باشد. 

وی اظهار کرد: در دولت موسوی از من دعوت شد و نمی‌شود که من بگویم، چون مواضع شما را قبول ندارم در دولت حاضر نمی‌شوم. موضوع سیاست خارجی بیشتر با رهبری دنبال می‌شود. همواره رئیس‌جمهور‌ها به من می‌گفتند نظر ما را بشنو و برای مشورت به سراغ رهبری برو و من این اقدام را انجام می‌دهم. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: احمدی‌نژاد با مشورت با رهبری من را به کابینه‌اش دعوت کرد و وی در بلوک انقلابی بود و به هر دلیلی من را نپذبرفت و در دولت روحانی هم من با اصرار قوه قضاییه بر سرکار آمدم. من به‌عنوان یک مجری دعوت شدم و هرگز هم مایل نبودم، اما مجبور به پذیرش وزارت دادگستری شدم. دوران وزارت‌های من به شهادت دیگران جز دوران طلایی مدیریت کشور است.

پورمحمدی افزود: من به کارم بها می‌دهم و معتقدم هرکس هرجا باشد باید اقداماتش را به بهترین نحو انجام دهد و اگر کاری برای مردم مفید باشد آن را به بهترین نحو انجام می‌دهیم. 

مذاکره با آمریکا منعی ندارد

وی درباره اولویت‌هایش اظهار کرد: سیاست خارجی ایران شفاف است. اگر آمریکا در سیاست‌هایش به تفع مردم ایران گام بردارد ما منعی در جهت مذاکره نداریم. در توسعه روابط خارجی همسایگان در اولویت هستند و روسیه جز کشور‌های همسایه ماست و منافع مشترک باهم داریم طبعا می‌خواهیم بازیگر فعال در منطقه باشیم و حتما منطقه خلیج فارس و کشور‌های پیرامونی اگر همگرایی روشنی داشته باشند قدرت تاثیرگذاری بسیاری خواهیم داشت. اجازه حمله به سفارت‌ها را نمی‌دهیم و فریب تفرقه‌های دشمنان را هم نخواهیم خورد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: من دبیر عالی جامعه روحانیت هستم، اما چون تا آخرین لحظات تصمبم قطعی نگرفته بودم تا آخرین لحظات با آن‌ها هماهنگ نشدم و هنوز هم به دلایلی حمایت نکردند البته آزاد هستند. 

وی درباره سیاست خارجی گفت: هر کشوری که با ما آماده همکاری باشد با آن‌ها همکاری خواهیم داشت. چندسال است که fatf گلوی سیاست‌های ما را گرفته و نباید از این‌ها ساده گذشت و بخش اعظم fatf را قبول کردیم. 

 پورمحمدی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره احتمال کنار کشیدن به نفع آقای پزشکیان گفت: واقعیت این است که کاندیدا‌های دیگر در تلاش هستند تا من به نفعشان کنار بکشم و زمینه عملی این امر هم بیشتر فراهم است، اما من قصدی در این باره ندارم که به نفع کسی کنار بکشم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره دولت روحانی گفت: من وکیل‌مدافع دولتی نیستم و مردم هم حوصله این حرف‌ها را ندارند. درد‌ها و دغدغه‌ها باید روشن شود، اگر گذشته بد بوده است چرا آن‌قدر به گذشته‌مان افتخار می‌کنیم. این‌ها که یک شبه انجام نشده است، من مدافع خدمتگذاران هستم در تمام این ۴۰ سال. 

وی افزود: با مسائل اقتصاددانان آشنا هستم و می‌دانم موانع اقتصادی باید برطرف شود. سخت‌ترین تحریم‌ها بر ایران تحمیل شده است. من سوالم از شما این است که علی‌رغم تحریم‌ها آیا اقتصاد ایران فروپاشید؟ خیر، زیرا اقتصاد ایران قوی است، اما مشکلات وجود دارد. من بابد مدافع این در گذشته باشم، اما معنایش توجیه نیست. باید به خطا‌ها اقرار کرد. دولت من دولت قرار است نه دولت فرار، من بنا نیست جواب هر حرف سخیفی را که در مناظرات گفته می‌شود بدهم و دولتم را محدود به یک بلوک نخواهم کرد. 

اقتصاد به تصمیمات سخت نیاز دارد

پورمحمدی درباره ارز گفت: این موضوع نگران‌کننده است، باید فاصله قیمت‌گذاری‌ها که باعث رانت شده است را از میان برداریم و ارز را یگانه کنیم، قیمت ارز باید یکسان شود. سیاست ارز واحد باید دنبال شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما هنوز به گفتمان اقتصاد مقاومتی نرسیده‌ایم. بلوک‌بندی‌های داخلی و دخالت ارگان‌هایی مانند دولت مزاحم اقتصاد شده است و حضور دولت در اقتصاد نباید وجود داشته باشد. اقتصاد باید تکان بخورد، سیاست یارانه‌ای ما تشویق تحریم‌ها بوده است و زمان تحریم باید مصرف را کنترل کنیم. 

وی ادامه داد: اگر اقتصاد اصلاح شد تامین اجتماعی و حقوق کارگران هم ترمیم خواهد شد. از دولت شهید رئیسی تشکر می‌کنم که نظام بیمه را گسترش داد، اما مهم منابع کافی برای تقویت این‌هاست. من در تمام مناظرات درباره اقتصاد صحبت کردم، من قهرمان نیستم، اما معتقدم با مردم می‌شود قهرمان شد. من می‌خواهم تصمیمات سخت بگیرم، زیرا اقتصاد ایران به تصمیمات سخت نیاز دارد، اما مردم باید از ما صداقت ببینند تا پای تصمیمات ما بایستند و سختی‌ها را تحمل خواهند کرد. در طرح سهمیه‌بندی کردن بنزین شاهد بودیم که مردم به ما اعتماد کردند. همسر من نمی‌دانست که قرار است سهمیه‌بندی اعلام کنیم که بخواهند باک بنزینشان را پر کنند. کسی باید در این عرصه بیاید که میدان را بشناسد. 

پزشکیان برای ریاست جمهوری مناسب نیست

پورمحمدی درباره حضور پزشکیان در دولت قرار اظهار کرد: خواهش می‌کنم این نگاه را مدام تکرار نکنید و در بازی دیگران بازی نکنید. من در دولتم از افراد کارآمد و انقلابی استفاده می‌کنم. آقای پزشکیان آدم خوبی است و برای بخشی خوب است، اما برای ریاست جمهوری مناسب نیست برای مثال آقای ظریف دیپلمات خوبی است، اما نمی‌تواند میدان دیپلماسی را راهبری کند و باید مربی خوبی داشته باشد. من گفتمان واضحی دارم، اما این به معنای بلوک‌بندی‌های سیاسی نیست. بخش بزرگی از جامعه به بیانات من ایمان بیاورد قطعا مشارکت خواهند کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
لطفا در ایران با بی حجابی مرکز فساد ایجاد نکنید ۴۵ سال قبل این مراکز نابود شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۵ ۰۴ تير ۱۴۰۳
این لایحه مخالف فطرت انسانی و باعث بی حجابی بیشتر میشود مقایسه کنید با ده سال قبل چقدر بی حجابی زیاد شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۵ ۰۴ تير ۱۴۰۳
در جواب کسی که نوشته خلاف فطرت انسانی: تو اصلا متوجه معنی فطرت نیستی یه چیزی یاد گرفتی نمیدونی کجا باید استفاده کنی معنیش چیه اتفاقا فطرت انسانی میگه افزایش بی حجابی بخاطر نبودن همچین لایحه ای بوده یا عمل نکردن به قانون های موجود صورت مسئله رو پاک نکن ما اتفاقا خیلی به مصوبه ای برای رسیدگی قاطع به وضعیت اسف بار بی حجابی داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۲ ۰۳ تير ۱۴۰۳
مشکل بوجود آمده فقط بی حجابی نیست یک جریان ضد فرهنگی و اخلاقی در جامعه به بهانه شعار براندازان دارد شکل می‌گیرد که باید مهار شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
فقط قالیباف
این مملکت نیاز به تحول دارد
در ضمن جلیلی فقط تحریم را بیشتر و هیچ تحولی هم غیر از گرانی نخواهیم داشت لطفا به قالیباف و یا زاکانی رای بدید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
از برنامه هاتون بگین بجای اینکه فرار کنید پشت حجاب زنا! بگو چطور میخوای کشورداری کنی و چه راهکارهایی داری برای ادره مملکت. شما اگر میخوای به زن کمک کنی حقوق و معیشت شوهر و مرد خانه رو تامین کن تا هم طلاق کم بشه هم بی‌حجابی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
این از خودشیفتگی از کجا میاد . درست اینه که اگه خوبیم دیگران بگن نه اینکه ما خودمون بگیم.
Iran (Islamic Republic of)
فرهاد
۱۴:۴۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
مگه فیلترینگ دست خودته که بخدای برداریش؟ وعده های توخالی ندین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
کی به تو رای میده آخه
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۴:۰۲ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اگر این کشور بدون رئیس جمهور بمونه بهتر از اینه که پزشکیان رئیس جمهور بشه،چون جبهه اصلاحات مرتبه اولی نتونست کل کشور رو نابود کنه واین با برای نابودی کشور عزم جزم دارد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
نه پس قالیباف و جلیلی خوب هستن حتما
Germany
ناشناس
۱۴:۰۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
تا این لحظه تصمیم شرکت ندارم و طرفدار اصلاحات هستم ولی اگر تصمیمم عوض شد به پور محمدی رای بدم چون پزشکیان نمی‌توان کاری بکند و بقیه به درد نخور هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
بهتر که رای ندی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اسم چند از این دلسوزان! (البته واقعی شونو) ببر ما بدونیم با کیا طرف هستیم؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
بیا پائین حرص نخور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
رای ماپزشکیان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
متاسفانه هیچ برنامه و راهکاری برای اداره کشور ندارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
برنامه و راهکار داره خوب هم داره
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۲:۲۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
این نشون میده اسلام افراطی خدارو شکر توی کشور رو به کاهشه و عقل داره جایگزین میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
ما اسلام افراطي ، اسلام تفريطي نداريم ما يك اسلام محمدي ( ص ) داريم
اما اگر امام خميني رحمة الله عليه اسلام را به اسلام امريكايي واسلام ناب محمدي ( ص ) تقسيم كرد درست بود اسلام امريكايي همان اسلام معاويه ويزيد واموي است توجه داشته باشيم عملكرد افراد را به اسلام ربط ندهيم
وبعد اسلام را ضعيف وقوي نشان دهيم
اسلام يكي است وكتابش قران است وپيامبرش محمد بن عبدالله ( ص )
Iran (Islamic Republic of)
حسنی
۱۲:۲۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
پورمحمدی می داند در انتخابات برنده نمی شود گرایش زیادی اصلاح طلبان دارد بفع پزشکیان انصراف می دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۰ ۰۳ تير ۱۴۰۳
سیاسی بازای امنیتی همشون از اخور دموکراتا تغذیه میشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
انشالله که رئیس جمهور شوی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
من مریض شم و پرستارم تو باشی ??
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اقبال به جلیلی از همه بیشتر هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
شما بیا اول جوابگوی مخفی کاری کرسنت باش این همه خسارت به مردم زدی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
حجاب حکم خدای یگانه هست.
سالهاست تو این کشور بانوان محترم دارن رعایت میکنن.
هم از طریق فرهنگی و هم از طریق قانونی باید بهترین طرح آماده بشه تا این فرهنگ غلط بدحجابی یا بی حجابی که هم به خود فرد آسیب میزنه و هم جامعه و هم خلاف حکم خداست برچیده بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
به هیچ وجه در هیچ آیهٔ قرآنی و هیج روایتی مجوزی برای مجبور کردن زنان به پوشاندن خود به گونه‌ای که امروز گفته می‌شود صادر نشده است. در هیچ آیه و حدیثی مجازاتی در رابطه با پوشش نیامده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۴ ۰۳ تير ۱۴۰۳
گیرم که چنین باشه با زور چیزی رو نمیشه تحمیل کرد واثر بر عکس داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
سوره احزاب رو بخونید تا متوجه بشید خداوند در قرآن دستور داده یا نه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۵۵ ۰۳ تير ۱۴۰۳
حکم خداوند در مورد ربا،کم فروشی، و خوردن از بیت المال مردم را هم میدانی؟کاری که دولت ۴۵ ساله می کند.
گرانفروشی،کم فروشی و دین فروشی در قرآن حکمی دارد؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۱ ۰۳ تير ۱۴۰۳
بزرگوار بفرمایید در کدوم آیه یا روایت اومده سرعت غیر مجاز جریمه داره؟
هر کشوری قانون داره وتخطی از اون جریمه وبعدش هم تو قرآن سوره نور واحزاب وهم تو روایات متعدد بحث حجاب وحیا اومده بابک سرچ متوجه میشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
اتفاقا تو قرآن این نوع پوششی که حکومت میخواد ترویج کنه اومده بعدش حجاب قضیه اجتماعیه و نمیشه ولش کرد. اگه حجاب تو ایران از بین بره یعنی ایران آندلس میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
خداوند اگر انقدر سختگیر بود هیچکس خدا پرست نمیشد از طرف خدا حرف نزنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۰۳ تير ۱۴۰۳
حجاب حکم الهی است و کضور ما که کشوری اسلامی است قانون حجاب در آن مثل بقیه قوانین باید اجرا شود بدرستی...پس حرف مفت نزن لطفا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۸ ۰۳ تير ۱۴۰۳
وَقُلْ لِلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
و زنان مؤمن را بگو تا چشمها (از نگاه ناروا) بپوشند و فروج و اندامشان را (از عمل زشت) محفوظ دارند و زینت و آرایش خود جز آنچه قهرا ظاهر می‌شود (بر بیگانه) آشکار نسازند، و باید سینه و بر و دوش خود را به مقنعه بپوشانند و زینت و جمال خود را آشکار نسازند جز برای شوهران خود یا پدران یا پدران شوهر یا پسران خود یا پسران شوهر یا برادران خود یا پسران برادران و پسران خواهران خود یا زنان خود (یعنی زنان مسلمه) یا کنیزان ملکی خویش یا مردان اتباع خانواده که رغبت به زنان ندارند یا اطفالی که هنوز بر عورت و محارم زنان آگاه نیستند (و از غیر این اشخاص مذکور احتجاب و احتراز کنند) و آن طور پای به زمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود. و ای اهل ایمان، همه به درگاه خدا توبه کنید، باشد که رستگار شوید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۰۳ تير ۱۴۰۳
در قرآن آیه ای هم در مورد رد شدن از چراغ قرمز و مقدار مجازات آن نیامده ولی در اجتماع مقرراتی باید برای بهبود روابط اجتماعی حاکم باشد . اجتماع خانه شخصی نیست که هر کسی هر کاری دلش خواست در آن انجام دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۳ ۰۳ تير ۱۴۰۳
آیات و روایات الزام رعایت حجاب در قرآن و کتب روایی بسیار زیاد هستند برای نمونه آیه ۳۱ سوره نور به صراحت لزوم رعایت حجاب برای زنان را بیان نموده یا آیه ۵۹ سوره احزاب و...
اما در روایات علاوه بر لزوم رعایت حجاب،مقدار پوشش،چسبان نبودن لباس،نازک نبودن لباس و مجازات های فرد متخلف از دستورات الهی نیز به صراحت بیان شده است برای نمونه اصول کافی جلد پنجم-مجمع البیان جلد هفتم و نهم-امالی مفید-بحارالانوار جلد ۱۰۴ صفحه ۳۳-(منابع اهل سنت الدرمنثور سیوطی مجلد پنجم-المستدرک حاکم ج۲ ص۵۴۹) و صدها حدیث دیگر مانند حدیث معراج و شرح مجازات زنان بدحجاب
امام صادق(ع):زن مجاز است صورت و کف دو دست خود را مقابل نامحرم نمایان کند(بحار ج۱۰۴ ص۳۳)
اگر اطلاع ندارید نظرات خلاف واقع منتشر نکنید مگر اینکه با دروغگویی عمدا دنبال انحراف بقیه باشید
آخرین اخبار