فرماندار مشهد گفت: مجوز برگزاری سخنرانی نامزد‌های انتخابات در مشهد صادر شده است.

محسن داوری باحضور در استودیوی انتخابات استانداری خراسان رضوی که ویژه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بلافاصله بعد از اعلام وزارت کشور، ستاد انتخابات در مشهد تشکیل شد، باتوجه به اهمیت موضوع و کوتاه بودن فرایند انتخابات تغییرات جدیدی در کمیته انتخابات صورت گرفت و دو کمیته دیگر:بانوان و مشارکت افزوده شد و شمار کمیته انتخابات ۱از ۱۳ به ۱۵ کمیته ارتقا یافت.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری در این انتخابات اهمیت بسیاری دارد افزود: کمیته آموزش که در ذیل هیات اجرایی تشکیل شده است و تمامی عوامل دخیل در انتخابات آموزش لازم را دیده‌اند، کمیته امکانات و اقلام از کمیته آموزش جدا شده است و برای انتخابات مهیا هستند.

فرماندار مشهد با بیان اینکه این دوره نسبت به دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشته شعب ۱۵ درصد افزایش یافته است، گفت: هیات اجرایی در مشهد از بین ۳۰ معتمد مشخص و تایید شدند. تعداد هزار و ۹۲۰ شعبه اخذ رای در سطح مشهد جانمایی شدند.

داوری با بیان اینکه جانمایی صندوق‌های رای، باهدف سهولت در رای گیری مردم انتخاب شده‌اند، بیان کرد: فضاسازی مناسب برای فعالیت تبلیغاتی در سطح شهر جهت مشارکت حداکثری در دستور کار قرلر گرفته است.

وی افزود: در کمیته مشارکت با اشخاص و اقشار مختلف همایش برگزار شده است و گفتمان لازم جهت مشارکت حداکثری صورت گرفته است. عوامل اجرایی، امنیتی و انتظامی برای مدیریت در شعب اخذ رای تدارک دیده شده است. ۳۵ هزار نفر عوامل اجرایی نظارت و انتظامی امر اخذ رای را در مشهد بر عهده دارند این افراد بومی هستند و آموزش لازم دیدند.

وی افزود: با آزاد شدن زمان تبلیغات نامزد‌های در سطح شهر ستاد‌ها فعال شدند قوانین به همه نامزد‌ها ابلاغ شده است.

داوری با بیان اینکه فضاسازی شهری به صورت عادلانه با همه ستاد‌ها هماهنگ شده است، مباحث امنیتی برای برگزاری انتخابات در روز ۸ تیر تدارک دیده شده است تا در محیطی امن و با سلامت کامل اخذ رای صورت بگیرد گفت: در تلاشیم تا با مشارکت حداکثری رقابت، سلامت و امنیت را حفظ تا انتخابات باشکوه برگزار کنیم.

داوری بیان کرد: در شعب اخذ رای علاوه بر عوامل اجرایی نیرو‌هایی از دانش‌آموزان متوسطه دوره دوم به عنوان نمایندگان آتیه‌ساز فرماندار حضور دارند تا سفیری برای نسل نوجوان و جوان باشند.

وی افزود: تمام شرایط برای انتخابات باشکوه مهیاست، شهرداری فضاسازی مناسبی را در سطح شهر با بیلبورد‌های تبلیغاتی تدارک دیده است.

فرماندار مشهد در نهایت اعلام کرد: ۳ نفر از نامزد‌ها یعنی مسعود پزشکیان، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف درخواست حضور قطعی در مشهد را دادند، اما هنوز ساعت و مکان سخنرانی‌ها از طرف ستاد‌ها مشخص نشده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.