سخنگوی صنعت برق از همکاری مسئولانه ادارات و نهاد‌های عمومی با طرح‌های مدیریت مصرف برق به میزان هزار و ۱۲۰ مگاوات خبر داد.

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه میزان مدیریت مصرف بخش اداری کشور به رقم بی سابقه  هزار و ۱۲۰ مگاوات رسیده، اظهار داشت: با پیگیری‌های پیوسته شرکت‌های توزیع نیروی برق در سراسر کشور و همکاری ادارات، با بخشنامه ابلاغی میزان مدیریت مصرف برق بخش اداری به رقم یکهزار و ۱۲۰ مگاوات رسید که بی سابقه است.

وی افزود: تا سال گذشته بیشترین میزان مدیریت مصرف ثبت شده توسط بخش اداری کشور از ۸۰۰ مگاوات فراتر نرفته بود، اما امسال به رقم بی سابقه ۱۱۲۰ مگاوات رسید.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه  هنوز یا هدف نهایی در نظر گرفته شده فاصله داریم خاطرنشان ساخت: سهم در نظر گرفته شده برای بخش اداری کشور ۱۵۰۰ مگاوات است که امیدواریم در روز‌های آینده به آن دست یافته و این رقم تثبیت شود.

مدیرعامل توانیر با یادآوری این که براساس مصوبه هیات دولت، ادارات باید در ساعات کاری ۳۰ درصد و پس از پایان وقت اداری ۶۰ درصد از مصرف خود را کاهش دهند، از آن دسته از مشترکین اداری که هنوز خود را ملزم به اجرای این مصوبه نکرده اند درخواست کرد به منظور پیشگیری از قطع برق خود با صنعت برق همکاری نمایند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به لزوم ضرورت توجه بیشتر نهاد‌های عمومی، دولتی و غیردولتی در این زمینه، تاکید کرد: تاکنون ۷۰ درصد از مشترکان بزرگ اداری شامل نهاد‌های عمومی و اداری مجهز به کنتور هوشمند شده و از طریق این کنتور‌ها بر رعایت مدیریت مصرف ادارات نظارت شده و امکان قطع برق اداراتی که بعد از دوبار اخطار هنوز در اجرای مدیریت مصرف برقشان همکاری نمی‌کنند، از راه دور وجود دارد

برچسب ها: مصرف برق ، برقرسانی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار