معاون دادگستری کرمان گفت:درسه ماهه نخست امسال ورودی پرونده‌های مربوط به سرقت نسبت به سال قبل ۵ درصد کاهش داشته است.

سیدمهدی قویدل در کارگروه تخصصی پیشگیری از سرقت استان کرمان گفت: هم اندیشی و هم افزایی در خصوص اجرای برنامه‌های ابلاغی معاونت قوه و برنامه‌های عملیاتی قوه قضائیه با موضوع پیشگیری از بزه اولویت دار سرقت در سطح استان کرمان و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی و احصا راهکار‌های عملی و اجرای طرح‌های پیشگیرانه در کارگروه پیشگیری از سرقت استان پیگیری می‌شود.

وی افزود: در راستای مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و پیگیری کار گروه تخصصی سرقت استان، موضوع ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی و پایش تصویری در کرمان در حال اجرا است و پیشرفت خوبی داشته است.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان اظهار داشت: با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از سرقت سیم و تجهیزات برق در استان کرمان با توجه به اقدامات موثر در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ با ۳۴ درصد کاهش سرقت در زمینه سیم و تجهیزات برق روبرو بوده ایم.

وی تصریح کرد: در جهت ارتقاء آگاهی¬های عمومی و گسترش فرهنگ پیشگیری از سرقت بایستی محتوای پیشگیرانه‌ی بروز و کار آماد بر اساس پرونده‌های سرقت توسط پلیس پیشگیری و آگاهی و قضات رسیدگی کننده به جرم سرقت احصاء گردد و در بستر‌های مختلف رسانه‌ای اطلاع رسانی شود.

قویدل افزود: پنج چالش مهم در خصوص پیشگیری و کاهش سرقت در کارگروه تخصصی سرقت استان مد نظر است؛ از جمله پایش تصویری اصناف، شهرداری‌ها و ادارات و سازماندهی کارگاه‌های ضایعاتی و معتادین متجاهر و همچنین شناسایی خریداران و مراکز خرید و فروش اموال مسروقه و اتباع و کنترل مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار و دستگیری متهمین و محکومین متواری سرقت و یکی از موارد مهم در محلات با ایجاد پارکینگ و نگهبان برای ساختمان‌های در حال ساخت با استفاده از ظرفیت شرکت‌های حفاظتی در مراکز مهم تجاری و محلات برخوردار می‌توان تا حد زیادی از سرقت‌ها پیشگیری کرد.

برچسب ها: سرقت ، پیشگیری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار