همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه اچ اس‌ای روسیه و دانشگاه ماهسا مالزی بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که بین رئیس دانشگاه تهران و رؤسای این دو دانشگاه منعقد شد، گسترش پیدا می‌کند.

محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و دکتر نیکیتا آنیسیموف رئیس دانشگاه اچ اس ای روسیه در نشستی در باغ نگارستان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

این تفاهم‌نامه با هدف ایجاد و توسعه روابط دانشگاهی، فرهنگی و مبادلات دانشگاهی از جمله تبادل دانشجو، تبادل تجربه در تدریس و انجام تحقیقات علمی و اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک بین دانشگاه تهران و مدرسه عالی اقتصاد HSE روسیه منعقد شد. توسعه برنامه‌های تبادل تجربه برای کارکنان اداری، انجام تحقیقات و انتشارات مشترک، برنامه‌ریزی و برگزاری رویدادهای مشترک آموزشی، علمی و فرهنگی از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه ماهسا مالزی به امضای دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و «خیری بن‌عمر» سفیر مالزی در ایران رسید. بن‌عمر به نمایندگی از رئیس دانشگاه ماهسا مالزی این تفاهم‌نامه را امضا کرد.

تسهیل بازدیدهای آکادمیک اعضای هیأت علمی و محققان برای کنفرانس‌ها و سمینارها، تسهیل مبادلات دانشگاهی، انتشارات دانشگاهی و فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک، تسهیل فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان جهت شرکت در دوره‌های کارآموزی، اجرای دوره‌های مشترک و تسهیل تبادل اعضای هیأت علمی و دانشجویان از محورهای این تفاهم‌نامه است.

تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دانشگاه تهران و دو دانشگاه HSE روسیه و ماهسا مالزی در حاشیه دیدار سفرا، نمایندگان سفارتخانه‌ها و رؤسای دانشگاه‌ها از ۱۲ کشور با رئیس دانشگاه تهران در محل باغ نگارستان منعقد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار