کد خبر: ۳۹۱۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۶

با راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت در این کشور، ارتباطات اینترنتی ایران از اینترنت جهانی جدا می‌شود.

به گزارش سرویس وب گردی باشگاه خبرنگاران؛ یک عضو انجمن “نظام صنفی رایانه‌ای” ایران گفته است با راه‌اندازی شبکه ملی اینترنت در این کشور، ارتباطات اینترنتی ایران از اینترنت جهانی جدا می‌شود.

روزنامه روزگار به نقل از  پیام کرباسی، سخنگوی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای نوشت: با راه‌اندازی اینترنت ملی، متولیان می‌توانند سرعت دسترسی به سایت‌های مورد نظرشان را تا دو مگابایت بر ثانیه افزایش دهند، به طور مثال کاربر داخلی می‌تواند وارد سایت صدا و سیما شود و برنامه‌های آن را به طور زنده ببیند.

وی در ادامه افزود: همان طور که شما در روزنامه‌تان شبکه دارید و دیگران نمی‌توانند وارد آن شوند و یا اگر شبکه خودتان محدودیتی ایجاد کند، امکان دسترسی به برخی سایت‌ها را نخواهید داشت.

یک عضو کمیسیون اینترنت انجمن نظام صنفی ریانه‌ای ایران نیز که نامش فاش نشده، به روزگار گفت: تلاش برای راه‌اندازی اینترنت ملی عامل کندی سرعت و اختلال در اینترنت در چند هفته اخیر است.

به گفته فعالان حوزه اینترنت در ایران، تا دو هفته دیگر اینترنت ملی در ایران راه‌اندازی می‌شود؛ اما مسئولان دولتی نیز گفته‌اند اینترنت ملی حداکثر تا ۲۲ بهمن سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

این در حالی است که پیش از این، تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مجری این طرح تأکید کرده بود که با اجرای پروژه “شبکه ملی اطلاعات”، اینترنت حذف نمی‌شود و از رسانه‌ها خواسته بود تا از لطف “اینترنت ملی” برای این پروژه استفاده نکنند.

تخریب کابل‌ها؛ دلیل کندی سرعت اینترنت

وزیر ارتباطات درباره علت قطعی و یا کم شدن سرعت اینترنت در روزهای اخیر در کشور گفت: ما مشکلات مقطعی در این زمینه داشته‌ایم از جمله این که مثلا در خلیج فارس کابل به خاطر برخورد کشتی‌ها قطع شده بود.

رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: ما تلاش کرده‌ایم این مشکل را در نصف روز برطرف کنیم چراکه بر اساس این برخورد، کابل‌ها پاره شده است.

او با بیان این که ما حتی عکس‌های پاره ‌شده کابل‌ها را نیز در راستای قانع کردن در اختیار رسانه‌ها‌ قرار داده‌ایم، تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که با آن روبه‌رو بوده‌ایم، در مسیر شمال ورودی اینترنت به کشور از مسیر روسیه بود که یکی از ایستگاه‌ها به آتش‌سوزی دچار شده بود که در طی یک روز تلاش کردیم که این مشکل برطرف شود.

وی با بیان این که ما بیش از ۱۳ درگاه ورودی پهنای باند به کشور داریم و هر جا دچار مشکل می‌شویم سعی می‌کنیم از درگاه‌های دیگر این مشکل را برطرف کنیم گفت: من به‌طور صریح عرض می‌کنم که ما در مورد زیرساخت‌ها مشکلی نداریم./د

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی