کد خبر: ۳۹۹۵۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۴

ارتش آمريکا در گزارش اخير خود، از طرحهاي پنتاگون براي فعاليت جاسوسي و اطلاعاتي اين سازمان در داخل آمريکا و ديگر کشورهاي دنيا، پرده برداشت.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز؛ در ادامه اين گزارش آمده است:

ابزار تکنولوژيک نوين مانند تلفن هاي همراه و لپ تاپ ها ظرفيت هاي مناسبي براي جمع آوري اطلاعات دارند. اين طرح ها که پيشتر در حد پشنهاد در دولت‌آمريکا مطرح بود، اکنون به اجراي خود نزديک مي شود.

تلفن هاي هوشمند بلک بري و نرم افزارهاي کامپيوتري گوگل و اپل، سالهاست که به اين منظور استفاده مي شوند، اما اکنون براي تامين امنيت در داخل و تامين منافع کشور در خارج، بايد قابليت شنود و جمع آوري اطلاعات بطور محرمانه را از تمامي کاربران انواع تلفن هاي همراه و ابزارهاي نوين تکنولوژيک دارا بود.

همچنين؛ اجراي اين پروژه در هدف گيري و مکان شناسي دقيق جنگنده هاي بدون سرنشين آمريکايي در کشورهاي خاورميانه نيز تاثيرگذار است، به گونه اي که دپارتمان دفاع، آنرا ابزار قدرتمندي براي کاهش ضريب خطا در هدف گيري ها و صرفه جويي در هزينه ها و تسليحات، ناميده است.

تري تاکاي، مدير بخش اطلاعاتي پنتاگون، اظهار داشته است؛ پنتاگون اميدوار است از اين طريق بتواند ارتباطات پايگاه هاي جاسوسي پنتاگون در کشورهاي مختلف را با يکدگر تسهيل بخشيده و درصد شکست در عمليات هاي اين سازمان را کاهش دهد.

دنيس موران، ژنرال بازنشسته ارتش آمريکا نيز با اشاره به تشديد فعاليت هاي اطلاعاتي و جاسوسي پنتاگون و همکاري آن با سيا و اف بي آي، خاطرنشان کرد: نظريه استفاده از وسايل نوين ارتباطي مانند آي پد يا تلفن هاي همراه هوشمند، همواره در محافل سياسي آمريکا مطرح بوده است.

با توجه به اينکه رئيس جمهور در آستانه انتخابات مجدد خود، سعي مي کند حداکثر رضايت شهروندان را جلب کند، اجراي اين طرح و افشاي جزئيات آن، منجر به کاهش محبوبيت اوباما و ريزش چندباره آراء وي گردد.

ارتش آمريکا هم اکنون جاسوسي از طريق بيش از 250 هزار تلفن همراه بلک بري و صدها هزار نرم افزار ارائه شده توسط اپل و گوگل را در دست اجرا دارد.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر