کد خبر: ۴۰۱۰۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۸
بیرجند/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 20 درصد ارزش افزوده استان در بخش کشاورزی استان محقق شده است

به گزارش باشگاه خبرنگاران بیرجند ؛ غلامرضا هادربادی پیش از ظهر امروز در جمع کارشناسان کشاورزی استان به اهمیت توسعه بخش کشاورزی در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: براساس گفته مسئولان، کشاورزی محور توسعه خراسان جنوبی است.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های خاص استان خراسان جنوبی فرهنگی بودن آن است چرا که این استان دانشمندان زیادی را در حوزه‌های مختلف در درون خود پرورش داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: شرایط خاص اقلیمی استان سبب شده که کیفیت محصولات کشاورزی در این منطقه افزایش یابد.

هادربادی ادامه داد:‌ بخش کشاورزی از محورهای اساسی توسعه کشور است به گونه‌ای که بیش از 20 درصد اشتغال کشور و 30 درصد صادرات غیر نفتی کشور مربوط به این بخش است و توسعه این بخش و حل مشکلات موجود در آن می‌تواند کمک بزرگی به توسعه کشور و منطقه کند.

وی افزود: در استان‌های شرقی و خشک کشور باز هم کشاورزی حرف اول را می‌زند به عنوان مثال با وجود خشکسالی‌های پی در پی در استان هنوز هم اشتغال زیادی در این بخش وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در خراسان جنوبی بیش از 30 درصد اشتغال و بیش از 20 درصد ارزش افزوده در بخش کشاورزی است.

هادربادی افزود: بخش کشاورزی در استان‌های شرقی کشور به ویژه در خراسان جنوبی به دلیل مرزی بودن آن، امنیت‌محور است.

وی بر رعایت موارد بهداشتی در کشاورزی و مراحل تولید محصولات تأکید کرد و گفت: استفاده از محصول سالم سبب سلامت انسان می‌شود بنابراین ارتقای سلامت انسان از مزرعه آغاز می‌شود./ع

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر