کد خبر: ۴۰۹۴۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۳
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۳
کد خبر : ۴۰۹۴۶۱۹

کارشناس امور راهبردی سوری، با بیان اینکه از زمان جنگ جهانی اول تاکنون عربستان عامل همه مشکلات جهان عرب و اسلام بوده است، تاکید کرد: ریاض حلقه اتصال تروریسم بومی، منطقه‌ای و بین‌المللی به شمار می‌رود.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران، طالب ابراهیم در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم گفت: با تسلط ارتش سوریه بر منطقه المیدان، گروه‌های تروریستی اکنون در مناطق اندکی مانند السکری و بستان الباشا حضور دارند.

وی افزود: عملیات نظامی در حلب بر اساس برنامه‌ها قبلی در حال پیشرفت است و انتظار می‌رود طی ۱۵ روز آینده اثری از گروه‌های مسلح در این شهر نباشد و پاکسازی حلب با تعقیب عناصر تروریست در حلب شرقی و حلب شمالی پی گرفته شود.

ابراهیم تاکید کرد که میان عشایر عرب و واحدهای ارتش مستقر در ادلب و حلب همکاری بسیار خوبی وجود دارد و این مسئله زمینه‌ساز پایان قطعی درگیری‌ها در حلب و حومه آن تا چند هفته آینده خواهد شد.

این کارشناس امور راهبردی درباره حضور نیافتن عربستان سعودی در اجلاس چهارجانبهٔ قاهره درباره سوریه گفت: عربستان سعودی، مشکل اصلی و حامی اساسی تروریسم است. در واقع، عربستان حلقه اتصال تروریسم بومی، منطقه‌ای و بین‌المللی است و منشأ همه توهین‌هایی که به اسلام و مسلمانان می‌شود، آل سعود و سازمان اطلاعات عربستان است.

وی افزود: عربستان پیش از این از پذیرش کوفی عنان، فرستاده سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه، خودداری کرده بود و قبل از آن نیز همراه سایر اعضای شورای همکاری خلیج فارس با فراخوانی نمایندگان خود از کمیته الدابی، ماموریت او را با شکست مواجه کرد.

این کارشناس راهبردی سوری تاکید کرد: عربستان در حال حاضر نیز از تروریسم در سوریه حمایت و پشتیبانی می‌کند. وزیر امور خارجه این کشور گفت که حمایت تسلیحاتی از مخالفان سوری واجب و ضروری است.

وی افزود: در این میان، سخنرانان وهابی نیز از منابر مساجد وهابی، و نه اسلامی، در عربستان علیه سوریه اعلام جهاد کرده‌اند، این در حالی است که این سخنرانان هیچ‌گاه برای نجات مسجد الاقصی و بازپس‌گیری مقدسات مسلمانان اعلام جهاد نکرده‌اند.

طالب ابراهیم در پایان تاکید کرد: عربستان، نوک سرنیزه طرح صهیونیستی - آمریکایی - غربی برای منطقه خاورمیانه است. به همین سبب عربستان را عامل همه انفجارهایی می‌بینیم که در عراق روی می‌دهد.

وی افزود: از دهه چهل قرن گذشته و پس از جنگ جهانی دوم تاکنون، می‌توان گفت که عربستان عامل همه مشکلات جهان عرب بوده است؛ به عنوان مثال، در وقایع و مشکلات یمن، جنگ تحمیلی رژیم صدام علیه ایران، ویرانگری عراق، در جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی بر ضد حزب الله لبنان و حمله به غزه به وضوح می‌توان آثار حضور رژیم آل‌سعود را یافت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر