کد خبر: ۴۱۰۰۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۲
یاسوج/

امام جمعه شهر لیكك از خانواده به عنوان مهمترین كانون تربیتی برای نسل جوان ونوجوان یاد كرد و گفت: نقش خانواده در تربیت صحیح فرزندان و اصلاح امور جامعه نقش زیرساختی است .

حجت الاسلام سید'محمد لطیف تقوی' در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج با بیان اینكه داشتن فرزند نیك مهمترین ثمره ی درخت خانواده است تصریح كرد: تربیت و ترویج رفتارهای ارزشی و اجتماعی مهمترین وظیفه والدین است.
وی لزوم كنترل و نظارت بر فرزندان و پرورش فكری و رفتاری صحیح و آگاهانه كودكان و نوجوانان از سوی خانواده ها را بیش از پیش مورد تاكید قرارداد و افزود: پرورش فرزند نیكو و نیك كردار باعث آرامش خانواده و جامعه است.
حجت الاسلام عبادی به برخی از ناهنجارهای اجتماعی جوانان نظیر سلب آسایش مردم از طریق موتور سواران اشاره كرد و افزود:برخی جوانان با استفاده ناصحیح از موتور سیكلت با آلودگی صوتی آرامش و آسایش را خانواده ها گرفته اند.
وی افزایش تصادفات موتورسواران قانون گزیر و بی احتیاط را یك مساله فرهنگی و ضعف تربیتی خانواده ها دانست و افزود: حل این نوع مسایل جوانان نیازمند احساس مسوولیت و حساسیت بیشتر خانواده هاست.
امام جمعه لیكك تصریح كرد: نیروی انتظامی هر چند باید با موتورسواران قانون گریز برخورد برخورد قاطع كند ولی كنترل عمومی بر هر محله و كوچه ای مقدور نیست،بلكه خانواده ها باید مواظب رفتار و عمل فرزند خود باشند.
وی گفت: مراكز فرهنگی، مدارس و رسانه ها در كاهش ناهنجاری های رفتاری جوانان با رویكردی فرهنگی در این زمینه نقش موثری را دارند./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر