کد خبر: ۴۱۰۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵

رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و کشاورزي تهران با تاکيد بر ضرورت استقلال بانک مرکزي گفت : در سياستگذاري ها بايد به تدريج نظام بانکي کشور را به سمت استقلال در تصميم سازي و نظارت ببريم.

به گزارش سرويس اقتصادي باشگاه خبرنگاران ، يحيي آل اسحاق در گفتگو با راديو اقتصاد افزود :‌ شوراي پول و اعتبار هم بايد تقويت شود و مصوبه هاي ان تأثيرگذار باشد ، اگر اين مسايل مورد توجه باشد توان و اقتدار سياستهاي ارزي هم بيشتر مي شود و اين تلاطم ارزي هم پيش نمي آيد.

وي تصريح کرد : نظارت واقعي بر عمليات بانک و بانکداري هم  ضروري است چون حتي مسئولان دولتي هم به برخي بانک ها انتقاد مي کنند که ناشي از ضعف  نظام نظارتي بانک هاست. 

رئيس اتاق تهران گفت : حالا که خواهان تغيير در نظام بانکي هستيم بايد به تجارب بانکي ايران و دنيا هم توجه کنيم و طرح تحول بانکي بتواند به نيازهاي اينده کشور ما پاسخ دهد.

آل اسحاق اظهار داشت : در طرح تحول بانکي اقتضائات و ويژگي هاي اقتصادي کشور در اولويت باشد و حتما بايد مسايل اقتصاد اسلامي  ، فقه اسلامي و شرايط ايران ملاحظه شود. 

وي ايده ايجاد بانکداري شراکتي را که در ان بانک در طرح  سرمايه گذاري شريک مي شود ، مهم خواند و گفت: همه فعاليتها بايد براساس مقررات اسلامي عملياتي شود و اتاق تهران آماده همکاري است./عب
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر