کد خبر: ۴۱۴۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۲
ساري/

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر گفت: حدود 50 درصد از مردم در زمان بستری دچار خسارت زیاد مالی می‌شوند.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ،  علی رحمانی صبح امروز در پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: باید به موضوع سلامت مردم توجه ویژه شود چراکه رابطه مستقیمی بین سلامت و فقر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از مردمی که بستری می‌شوند متحمل هزینه سنگینی می‌شوند و سرمایه خود را از دست می‌دهند، گفت: امروز کاملا برای مردم محقق شده که در درمان خودشان به ویژه برای بستری شدن در بیمارستان‌ها 10 درصد فقیر می‌شوند، 20 درصد از دیگران قرض می‌کنند و 25 درصد علاوه بر پرداخت موجودی خود از پس‌انداز خود استفاده می‌کنند که در مجموع می‌شود گفت حدود 50 درصد از مردم دچار خسارت زیاد مالی می‌شوند.

رحمانی با بیان اینکه به موضوع سلامت مردم توجه زیادی نشده است، خاطرنشان کرد: هیچ موسسه مالی در کشور وجود ندارد که وام سلامت پرداخت کند و این امر مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر افزود: براساس آمار گرفته شده از هر چهار بیماری که در اوج بیماری هستند و نیاز به دریافت عضو دارند سه نفر می‌میرند که امیدوارم با فرهنگ‌سازی درست بتوانیم به جایی برسیم که به ازای هر چهار بیمار شاهد چهار پیوند باشیم.

رحمانی با تقدیر از خانواده زنده یاد روح‌الله قربانی اظهار داشت: امیدوارم مسئولان این شهرستان با هماهنگی هم یکی از خیابان‌های این شهرستان را به نام او کنند.

وی در ادامه گفت: دولت به تازگی طرح ملی پزشک خانواده را مطرح کرده که می‌خواهد به داد مردم برسد و خدمات رایگان به مردم ارائه دهد که این امر شاید زیاد مهم به نظر نرسد اما این طرح می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم را حل کند.

رحمانی با اعلام اینکه از اول آبان طرح پزشک خانواده به طور رسمی در تمام شهرستان‌ها افتتاح شد، اظهار داشت: بابلسر یکی از شهرستان‌هایی بود که توانست برنامه پزشک خانواده را به طور رسمی برگزار کند./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر