کد خبر: ۴۱۷۹۸۰۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۲
با حکم محمود احمدی‌نژاد

رییس‌جمهور در حکمی اسفندیار رحیم مشایی را به سمت مشاور خود و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد منصوب کرد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران رئیس جمهور در حکمی اسفندیار رحیم مشایی را به  کرد.سمت مشاور خود و رئیس دبیرحانه جنبش عدم تعهد منصوب
متن کامل حکم اسفندیار رحیم مشایی به شرح زیر است:
 

«بسم الله الرحمن الرحیم  

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
 
جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی  

سلام علیکم  

همه انبیاءالهی آمده‌اند تا حقیقت انسان را به او بشناسانند و در پهنه هستی متجلی کنند. آمده‌اند تا زندگی سعادتمند و حیات طیبه الهی را به جامعه بشری هدیه نمایند. آمده‌اند تا انسان را از خاک تا خدا بالا کشند و او را تا ظهور همه اسماء و صفات الهی در وجودش یاری نمایند.
 
انجام این مأموریت مستلزم آن است که انسان حقیقت خود را بشناسد و از همه مرزهای جهل و خرافه و تعصبات قومی، قبیله‌ای، جغرافیایی، ملی و حتی به ظاهر مذهبی عبور کند و اصل فطرت الهی خود را دریابد و خدا را در آیینه وجود خویش متجلی ببیند.
 


تحقق این هدف اصلی از آفرینش جهان و انسان نیازمند آن است که یگانه پرستی، عدالت، عشق و آزادی در سراسر زمین مستقر گردد و این نخواهد شد مگر اینکه اولاً انسانها الهی و جهانی بیندیشند و عمل نمایند و ثانیاً حاکمیت جهانی صالحان، عدالتخواهان و گل سرسبد هستی، انسان کامل یعنی بالاترین تجلی خداوند و عینیت توحید، معنویت، عدالت و عشق و آزادی و تنها راه مستقیم بین انسان و خدا مستقر گردد.
 
تلاشهای بشر برای رسیدن به سعادت، کمال انسانی و برپایی صلح، رفاه و آرامش بدون تمسک و پیروی از حقیقت انسان کامل ره به جایی نبرده است.
 
مارکسیسم و سرمایه‌داری آخرین و نقطه اوج تکاپوی جامعه بشری برای پاسخگویی به خواست فطری خود در تحقق سعادت، خارج از مدار انسان کامل یعنی حلقه اتصال انسان با خدا بوده است.
 
مارکسیسم رفت و به تاریخ پیوست و اینک سرمایه‌داری نیز نفس‌های آخر را می‌کشد و جامعه بشری همچنان در تکاپو و در انتظار یافتن صراط مستقیم برای استقرار کامل عدالت، اخلاق و آزادی حقیقی پایدار و مآلاً کرامت انسانی است.
 
جنبش عدم تعهد نشان از عمق دریافت و فهم پیشگامان این جنبش از تحولات جهانی و تاریخی و عدم توانایی دو جریان پیش گفته در پاسخ به نیاز واقعی و اساسی جامعه بشری برای تأمین صلح پایدار و همزیستی مسالمت‌آمیز براساس عدالت و احترام متقابل در جهان است.
 
این جنبش فارغ از قطب‌بندی قدرت و ثروت و صرف نظر از تفاوت و اختلاف در زبان، رنگ، نژاد و گرایش‌های دینی و مذهبی به دنبال دنیایی عاری از تبعیض، ظلم، تحقیر و تخفیف انسان، فقر، فساد و سلطه‌گری است و با نگاهی جهانی به دنبال رفاه و سعادت برای همگان و ساختن دنیایی سرشار از عشق و زیبایی برای همه ملت‌ها و انسان‌هاست.
 
این امر مهم جز در سایه مشارکت عمومی و آزادانه ملت‌ها در مدیریت جهان و استقرار عدالت در همه ابعاد آن محقق نمی‌گردد. روشن است که اندیشه مهدوی تنها راه نجات انسان و تحقق آرزوهای جامعه بشری و التیام بخش همه زخم‌های کهنه و تاریخی است.
 
به لطف الهی یک بیداری وسیع در جوامع بشری و آحاد انسانها در راه است. مرزها به سرعت برداشته و اندیشه‌ها و افق نگاه‌ها جهانی می‌گردد، دریافت‌ها از اصل انسان همگن و همگرا و نیاز به استقرار کامل عدالت بر مدار عشق و پرستش روزافزون می‌شود. دل‌ها و جان‌ها به سوی یگانه هستی و تنها باقیمانده از کاروان آسمانیان که وارث همه انبیاء و اولیاء و تکمیل کننده رسالت و مأموریت آنان و عاشق حقیقی همه انسان‌هاست، متمایل می‌شود و مهر او در دل‌ها و نام و یاد او در اندیشه‌ها خانه می‌کند. امید به آمدن بهار انسان‌ها و خرمی دوران‌ها روزافزون و در حال گسترش است.
 
خوشبختانه نشست سران عدم تعهد در تهران یک بار دیگر بر این اندیشه و بر ضرورت بازیابی جایگاه جهانی جنبش و مشارکت همگانی برای ساختن فردای روشن، آباد، آزاد و زیبا و استقرار صلح و ثبات پایدار در سایه عدالت، عشق و پرستش تأکید کرد و در کمال حسن اعتماد و برای سه سال مسئولیت برنامه‌ریزی و مدیریت این حرکت و هم‌افزایی ظرفیت و توان اعضاء را به عهده ملت شریف ایران گذاشت و اینجانب به نمایندگی از ملت بزرگ ایران آن را از صمیم جان پذیرفتم.
 
این بالاترین مسئولیت جهانی و یک مأموریت الهی و فرصتی استثنایی است که ملت مومن و تاریخ‌ساز ایران در این دوره به عهده گرفته است و به لطف خداوند به خوبی و در نهایت قدرشناسی و عزت، آن را ایفا و از همه ظرفیت‌ها برای پیگیری آرمان‌های انسانی و جهانی استفاده خواهد کرد.
 
مقدمه لازم، برپایی دبیرخانه جنبش و تمهید سازوکارها و ساختارهایی است که بتواند بسترساز تبیین اندیشه توحید و عدالت، تحقق مدیریت مشترک جهانی و همگرایی و هم‌افزایی دل‌ها، اندیشه‌ها و همت‌ها باشد.
 
اینجانب جنابعالی را انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای قلب و اندیشه‌ای زلال، عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان و عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاکمیت جهانی توحید، عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترک ملت‌ها و فردی شایسته، مدیر، مدبر و امین و از جهات گوناگون توانمند می‌شناسم و آشنایی و همکاری با شما را برای خود هدیه‌ای الهی و افتخاری بزرگ می‌شمارم.
 
در ادامه توفیقات الهی در خدمت به ملت بزرگ و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی اینک با سمت "مشاور رییس‌جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد" منشأ خدمات گسترده‌تر خواهید بود.
 
اطمینان دارم که با همت، ژرف‌اندیشی، جامع‌نگری و سعه صدر ستودنی شما، فرصتی فراهم خواهد گشت تا همه اندیشمندان، دلسوزان، دانشگاهیان و حوزویان ایران و همه متفکران، عدالت‌طلبان و آزادی‌خواهان جهان و دولت‌ها و ملت‌های عضو و غیر عضو دست در دست هم و برای ساختن دنیایی بهتر تلاش نمایند و همه استعدادها و توانمندی‌ها در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با ارتباط و هم‌افزایی همگانی اجازه ظهور و فرصت حضور یابند.
 
از همه دلدادگان و منتظران بهار جهانی و الهی انسان‌ها دعوت می‌نمایم تا شما را در این مأموریت خطیر یاری دهند.
 
از خداوند متعال موفقیت جنابعالی و سلامت و سعادت و بهروزی ملت ایران، مقام معظم رهبری و همه ملتها و استقرار جهانی توحید و عدالت در سایه حاکمیت امام عصر(ع) را مسالت دارم.
 
والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین  

محمود احمدی‌نژاد»

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر