کد خبر: ۴۲۴۱۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۵
تهیه کننده فیلم سینمایی "دوباره با هم" در پی محکوم شدن توسط شورای صنفی:

جمشید حیدری گفت: تمامی فیلم های سینمایی به چه دلیل به هر قیمتی و برای پرداخت خسارت به چند نفر باید توسط شورای صنفی نمایش نابود شوند.

جمشید حیدری تهیه کننده فیلم سینمایی "دوباره با هم" در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران گفت: دیگر از صنفی که از دو نفر بیشتر تشکیل شده انتظار بیش از این نمی توان داشت، چرا باید به خاطر خسارت خوردن به دو نفر و تلاش برای باز پس گرفتن خسارت آنان به سایر فیلم ها نیز آسیب بزنیم.
 
وی ادامه داد: دوماه قبل از اکران فیلم ما نهادهای رسمی گرد هم آمدند تا مشکل سینما آزادری حل شود و هر روز به ما خبر دادند که ظرف 24 ساعت آینده مشکل حل می شود اما در نهایت روز چهارشنبه فیلم سینمایی "دوباره با هم" در گروه استقلال بدون داشتن سینما آزادی اکران شد.
 
کارگردان فیلم سینمایی "کیش و مات" ادامه داد: پنج شنبه صبح از سوی وزارت ارشاد تماسی با من گرفته شد و گفتند چرا فیلم را به سینما آزادی ندادید و من نیز در پاسخ به گفتم به دلیل اینکه شورای صنفی نمایش حواله برای اکران فیلم در سینما آزادی صادر نمی کند.
وی تصریح کرد: در نهایت وزارت ارشاد حواله ای برای اکران این فیلم در سینما آزادی صادر و آن را برای سعیدی پور ارسال کرد که سرانجام سعیدی پور برای ما رو نوشتی ارسال کرد که اگر فیلم را ندهید متحمل جریمه و خسارت به سینما آزادی خواهید شد.
کارگردان فیلم سینمایی "گیس بریده" اظهار داشت: من نیز طبق گفته خواسته وزارت ارشاد عمل کردم حالا شورای صنفی نمایش و شخص کاوش که خود مدتهاست فیلمی برای سینما نساخته پاسخ من را بدهد آیا احترام گذاشتن به دستورات و قانون خطا است.
 
حیدری تاکید کرد: چرا شورای صنفی نمایش یک طرفه قضاوت می کند، این شورا از ما چگونه حمایت می کند اگر ما نیز خسارت ببینم شورا برای ما کاری انجام می دهد.
 
کارگردان فیلم سینمایی "وسوسه" گفت: من طبق حواله قانونی خواسته وزارت ارشاد فیلم را به سینما آزادی داده ام حالا شورا بگوید من باید چه می کردم.
 
وی افزود: ماه هاست منتظرم بین سینما آزادی و اتحادیه و حوزه هنری صلح شود اما گویا عده ای با برعهده گرفتن مقام ریاست خواهان رخ دادند این اتفاق نیستند اگر فیلم خود دوستان اکران می شد آنها باز هم اینگونه رفتار می کردند.
 
حیدری اظهار داشت: یک نفر معنی صنف را برای ما تعریف کند، صنف یعنی گروه نه اینکه صنفی برای 2 نفر، شورای صنفی توانایی تصمیم گیری برای من را ندارد.
 
این کارگردان با اشاره به 4 دهه حضور خود در عرصه سینما گفت: با داشتن سابقه ای 40 ساله در عرصه فیلمسازی حال عده ای می خواهند برای من تصمیم بگیرند، آنها اگر متوجه عاقبت کار خود بودند امروز سینما به چنین وضعیتی دچار نمی شد.
 
وی بیان کرد: شورا حتی تذکر و صحبتهای وزیر ارشاد را قبول نکرده پس این ها از چه کسی حمایت می کنند و آیا دلشان برای فیلم ها می سوزد. من معتقدم باید شورای صنفی نمایش به صورت قانونی تشکیل شود یعنی در وزارت ارشاد و با رعایت ثبت و نوبت و در خواست پروانه نمایش برای فیلم ها صورت گیرد.
 
حیدری در پاسخ به اینکه کاوش بیان کرد که ما تخلف انجام داده ایم گفت: کاوش ما را متخلف می داند. اما آنها خود تخلف کرده اند که 4 ماه است گوش شنوایی ندارند و به حرف کسی گوش نمی دهند سینما را از گردش اقتصادی خارج کردن کار درستی نیست.

وی افزود: متاسفانه گویا هنوز برخی از مدیران دولتی اندازه و عمق فاجعه را درک نکرده اند، اندیشه از سیما حذف شده، زیرا امروز کارگردانی ساده ترین کار ممکن شده است.
 
وی ادامه داد: وقتی حوزه هنری خود فیلم "دوباره با هم" را دیده و گفته این فیلم ارزشی است شورای صنفی نمایش چگونه می گوید که نباید در سینما آزادی اکران شود.
 
حیدری در پایان خاطرنشان کرد: هیچ کاری غیر قانونی و خلافی انجام نداده ایم و فکر نمی کنم اکران کردن فیلم مان در سینما آزادی کار غیر قانونی باشد اما دیگر خسته شده ایم بگذارند سینما به دست اهلش هدایت شود./ی2
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر