کد خبر: ۴۲۴۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۵
ساري/

مسئول نهاد کتابخانه‌های عمومی آمل گفت: ساخت کتابخانه مرکزی آمل پیگیری شود.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، محمد بهرستاقی صبح امروز در انجمن کتابخانه‌های عمومی آمل با بیان اینکه در سال گذشته 74 میلیون تومان از محل نیم درصد سهم شهرداری آمل دریافت شده است، بیان کرد: نیم درصد شهرداری آمل در سال 91 به دلیل  تاخیر با مصوبه وزارت کشور به حساب نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باید واریز شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری دابودشت نیز در سهم نیم درصد به کتابخانه‌های آمل بدهکار است، افزود: این مجموعه بدهی خود را در قالب کمک به کتابخانه‌های عمومی شهر پرداخت خواهد کرد.

بهرستاقی با تاکید بر اینکه طرح کتاب من در این نهاد در حال اجرا است، اظهار داشت: براساس این طرح، هر فردی می‌تواند از طریق اینترنت کتاب مورد نظر خود را درخواست کند.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته همایش تجلیل از خادمان کتاب استان در مازندران برگزار شد، تصریح کرد: در این مراسم از شهردار آمل، یک کتابدار و یک کتابخوان نمونه آملی تجلیل شد.

مسئول نهاد کتابخانه‌های عمومی آمل با اشاره به اینکه نخستین جلسه خیرین کتابخانه‌ساز آمل در دی ماه تشکیل شده است، یادآور شد: امیدواریم این انجمن بتواند در راستای توسعه فضای کتابخوانی گام بردارد.

وی با تاکید بر اینکه در هفته کتاب تعدادی از مدارس شهرستان برای عضویت دانش‌آموزان همکاری‌های ویژه‌ای داشتند، گفت: در این زمینه بخش مهمی به اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان افزوده شدند.

بهرستاقی با بیان اینکه ساخت کتابخانه مرکزی آمل باید پیگیری شود، اظهار داشت: این کتابخانه به دلیل مرجع و مرکز بودن باید در مسیری مناسب جانمایی شود.

وی با اعلام اینکه شش زمین با همکاری بخشداران و دهیاران برای ساخت کتابخانه در روستاهای این شهرستان اختصاص یافته است، گفت: برای دو کتابخانه توانستیم اعتبار استانی 100 میلیون تومان دریافت کنیم که این کتابخانه‌ها در مرحله 35درصد پیشرفت فیزیکی قرار دارند.

این مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر 55 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرستان وجود دارد، افزود: در افق 1404 این میزان باید به یک میلیون جلد کتاب برسد./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر