کد خبر: ۴۲۴۳۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۲
تبریز/

نماینده‌ی کوه‌نوردان ایرانی در سازمان GHM و عضو افتخاری این سازمان گفت : عظیم قیچی ساز پرافتخارترین کوهنورد ایران و آذربایجانشرقی به عضویت سازمان GHM فرانسه در آمده است.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران تبریز، نوتاش افزود : اجلاس مجمع عمومی GHM در تاریخ ۱۲ ژانوایه ۲۰۱۳ در منطقه‌ی اکرینس فرانسه (واقع در ۷۰۰ کیلومتری شهر پاریس) برگزار شدو در اجلاس مذکور؛ موضوع عضویت دو نفر از کوه‌نوردان ایرانی مطرح و مورد پذیرش قرار گرفت و بر این اساس «عظیم قیچی ساز فاتح بیشترین قلل بالای 8000 متر در ایران و هادی صابری به عضویت سازمان GHM درآمدند.

علاوه بر این دو نفر و عضویت افتخاری «ابراهیم نوتاش»، پیش از این نیز «رضا زارعی»، «حسن‌ نجاریان» و «فرخنده صادق» به عضویت سازمان کوهستان‌های بلند فرانسه موسوم به GHM در آمده بودند.

سازمان GHM تنها با دو کشور از آسیا، «ایران» و «چین» در حوزه‌ی کوه‌نوردی همکاری دارد و فرآیند عضویت در این سازمان بر اساس تقاضای شخصی افراد نیز صورت می‌گیرد که در جریان مجمع عمومی طرح و با بررسی سوابق کوه‌نوردی و بر مبنای جایگاه معرف، اگر مخالفتی مطرح نشود، فرد به عضویت GHM درمی‌آید، ضمن این‌که به صورت سالیانه نیز باید حق عضویت خود را پرداخت نماید.

عظیم قیچی ساز پرافتخارترین کوهنورد ایران اسلامی برای رسیدن به رکورد صعود به 14 قلل بالای 8000 متر جهان به قلل ماکالو و لوتسه در سال 2013صعود میکند.

عظیم قیچی ساز درخواست خود و مدارک پزشکی خود را در این زمینه به فدراسیون کوهنوردی ارسال کرده است.

قیچی ساز تا به امروز 10 قله بالای 8000 متر جهان را فتح کرده و 4 قله را پیش روی دارد.

قیچی ساز پیش از این قرار بود به قلل شیشاپانگما و چوآیو صعود کند ولی به علل مشکلات رویداد از سوی کشور چین برای تبت حال باید عظیم قیچی ساز به قلل ماکالو و لوتسه در نپال صعود کند.

قیچی ساز در طول داوران کوهنوزدی حرفه ای خود و تلاش برای ثبت رکودر فتح 14 قله بالای 8000 متر جهان در سال 84 قله اوررست بام جهان را فتح کرد و سپس در سال 87 قله بروپیک به ارتفاع 8048 متر ، در بهار 89 دائولاگیری به ارتفاع 8167 ، در تابستان 89 نانگاپاربات به ارتفاع 8125 متر، بهار 90 کانچن چونگا به ارتفاع 8586 متر (اولین ایرانی فاتح قله) ، تابستان 90 قله گاشربروم دو به ارتفاع 8035 متر ، تابستان 90 قله گاشربروم یک به ارتفاع 8068 متر ، بهار 91 قله آناپورنا 8091 متر (اولین ایرانی فاتح قله) ، تابستان 91 قله K2 به ارتفاع 8611 متر و پاییز 91 ماناسلو به ارتفاع 8163 متر را فتح کرده است.

عظیم قیچی ساز برای فتح 14 قله ، 4 قله چوآیو 8201متر و شیشاپانگما 8027 متر در تبت و لوتسه 8516 متری و ماکالو 8485 متری را در نپال پیش روی دارد.

یکی از مهمترین رکوردهای عظیم قیچی ساز کوهنورد تبریزی صعود به 4 قله بالای 8000 متر در عرض 4 ماه است/س

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی