کد خبر: ۴۲۴۴۰۲۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۸
اردبیل /

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: صدور اجازه تخریب به بهانه مشکلات حقوقی یک اثر باستانی کاملا غیر قانونی است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل / حسن شعبان در خصوص طرح ابلاغی معاونت گردشگری میراث فرهنگی در مورد ورود بخش خصوصی به مرمت آثار باستانی به جای پرداخت مالیات تصریح کرد: این طرح در قانون بودجه مطرح و توسط مجلس مصوب شده است.

در این طرح آمده است که بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری می تواند به جای پرداخت مالیات با مرمت و نگهداری از آثار باستانی به وظایف اجرایی میراث فرهنگی کمک رسانی کند.

شعبان پور اضافه کرد: در حال حاضر اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفته و بخش خصوصی متقاضی می تواند با مراجعه به ادارت میراث فرهنگی و سازمان میراث فرهنگی کشور پیشنهاد خود برای مرمت آثار باستانی را مطرح کند.

معاون سازمان میراث فرهنگی افزود: در این طرح به صورت جزء مشخص شدهکه بخش خصوصی برای چه میزان مالیات چه حجمی از یک اثر باستانی را باید مرمت کند.

وی معتقد است اجرای این طرح حاوی منفعت دو طرفه برای میراث فرهنگی و بخش خصوصی و بالطبع برای کشور است.

شعبان پور همچنین در خصوص تخریبهای صورت گرفته در سالهای اخیر در حوزه میراث فرهنگی تصریح کرد: صدور اجازه تخریب به بهانه مشکلات حقوقی یک اثر باستانی کاملا غیر قانونی است.

وی اضافه کرد: وظیفه میراث فرهنگی حفظ آثار تاریخی و باستانی است و اگر مواردی از تخریب توسط خود این دستگاه اجرایی صورت بگیرد تخلف است.

وی همچنین از تخریب آثار باستانیدر سالهای اخیر بویژه صدور مجوز برای تخریب حمام تاریخی وکیل اردبیل اظهار بی اطلاعی کرد و ادامه داد: میراث فرهنگی مطابق با قانون نمی تواند خود صادر کننده مجوز تخریب یک اثر باستانی باشد/س 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر